arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Ostatni rugbowy weekend tej jesieni

Piątek, 21 listopada 2014 10:12

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk, 25.10.2014

W sobotę Arka Gdynia uda się do Gdańska na ostatni ligowy mecz w tym roku. O godz. 13:30 „Buldogi” przy Traugutta zmierzą się z Lechią Gdańsk, która w drugiej fazie rozgrywek nie wygrała jeszcze żadnego meczu.

Biało-zieloni jak na razie mistrzowskiej fazy rozgrywek nie mogą uznać za udanej. Trzy dotychczasowe spotkania: z naszą drużyną na Narodowym Stadionie Rugby, z Budowlanymi i Ogniwem gdańszczanie przegrali. Co więcej dwa z tych meczów gracze Lechii przegrali 21 puntami (32:11 z Arką i 30:9 z Budowlanymi). Najbliżej zwycięstwa gdańszczanie byli w meczu z Ogniwem Sopot, które jednak przegrali 23:25. Ten dorobek sprawił, że aktualnie w tabeli grupy mistrzowskiej biało-zieloni zajmują czwarte miejsce ze stratą trzynastu punktów do Arki, która zgromadziła na swoim koncie dwadzieścia siedem oczek.
Dla obecnych mistrzów Polski sobotni mecz będzie ostatnią okazją do walki o zwycięstwo w tym roku i do nadrobienia straty punktowej, która dzieli ich do Budowlanych Łódź i Arki, co potwierdza również zapowiedź, że zagrają w najmocniejszym składzie.

Trzecie derbowe spotkanie zapowiada się emocjonująco również dlatego, że gdańszczanie głodni zwycięstwa będą chcieli wygrać ostatni mecz w tym roku. Na pewno też będą chcieli się zrewanżować Arce za ostatnią wyraźną porażkę z naszą drużyną a najlepszą okazją do tego będzie mecz u siebie.
Nasza drużyna w tym tygodniu trenowała w pełnym składzie. Ze zgrupowania kadry po meczu z Mołdawią powrócili gracze, którzy zostali powołani na ten mecz przez trenera reprezentacji Polski, a którzy nie byli obecni w Gdyni w poprzednim tygodniu. Treningi, które zaordynował swoim graczom Maciej Stachura mają sprawić, że nasza drużyna wygra ten ważny mecz. My mamy nadzieję, że tak właśnie będzie i że to nasza drużyna będzie się cieszyła ze zwycięstwa w sobotę.

 

Początek meczu Lechia – Arka w sobotę o godz. 13:30 (sędziują: Michałkiewicz, Michalik, Sienkiewicz, obserwator – Zeszutek). Mecz zostanie rozegrany na bocznym boisku przy ul. Traugutta w Gdańsku. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w kasach przed meczem. Dzieci i młodzież ucząca się wstęp wolny.

 

Pozostałe mecze XI kolejki Ekstraligi Rugby:
grupa mistrzowska
Ogniwo Sopot – Budowlani Łódź S.A., niedziela godz. 13.30 (Reks, Marciniak, Szostek)

grupa spadkowa
Posnania Poznań – Pogoń Siedlce, sobota godz. 13.00 (Marciniak, Szczepański, Baniewicz)
Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków, niedziela godz.12.00 (Jasiński, Pawlik, Pantoł; obserwator – Piotrowicz)
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki