arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka liderem rundy jesiennej!

Wtorek, 25 listopada 2014 09:17

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia, 22.11.2014

Arka Gdynia wygrała ostatni mecz ekstraligi w tym roku. Na zakończenie rozgrywek nasza drużyna pokonała po raz drugi w rundzie jesiennej Lechię Gdańsk. Ponowne zwycięstwo nad mistrzami Polski miało miejsce w Gdańsku i w drugiej fazie rozgrywek.
Pierwsza połowa meczu była wręcz wymarzona w wykonaniu naszej drużyny. Przyłożenie dla żółto-niebieskich po dziesięciu minutach zdobył Dawid Banaszek, który również celnie podwyższył. „Buldogi” w ciągu następnego kwadransa poprawiły jeszcze bardziej swój dorobek punktowy. Dokonał tego duet Banaszek i Bysewski. Pierwszy zdobył drugie przyłożenie dla naszej drużyny, a „Szatan” nie dość, że podwyższył przyłożenie Radka to jeszcze w pierwszej części gry skutecznie trafił z karnego i zmieścił między słupami drop-goala.
Po 25 minutach gry Arka prowadziła 20:0 kontrolując spotkanie i trzymając gospodarzy na bezpieczny dystans, co mogło sprawić wrażenie, że nasza drużyna bezpiecznie utrzyma wygraną do końca sobotniego spotkania. Gospodarze co prawda w trzydziestej minucie meczu zdobyli przyłożenie i podwyższenie, ale Arka za sprawą celnego kopy na słupy Dawida Banaszka w końcówce pierwszej części gry utrzymała szesnastopunktowe prowadzenie po dobrej grze w pierwszej połowie.

Niestety w drugiej połowie spotkania role się odwróciły. Zmotywowani biało-zieloni przejęli inicjatywę w meczu i od pierwszego gwizdka zabrali się za odrabianie strat. Szybko zdobyli drugie przyłożenie i podwyższenie. Nastawienie na zdobycie jak największej liczby punktów gracze Lechii nie kopali karnych, ale dążyli do zdobywania kolejnych przyłożeń, co udało się po serii kilku młynów dyktowanych na połowie Arki. „Buldogi” obroniły najpierw pięć młynów na piątym metrze po prawej stronie boiska nie pozwalając gospodarzom na zdobycie punktów. Jednak po przerzuceniu gry na lewą stronę boiska Arka wybroniła dwa kolejne młyny na piątce, ale niestety nie zdołała się ustrzec straty przyłożenia, które nie zostało podwyższone przez Rafała Janeczko. Lechia w tym momencie zbliżyła się na cztery punkty do prowadzącej wciąż Arki.
„Buldogi” odpowiedziały karnym skutecznie wykonanym przez dobrze spisującego się Dawida Banaszka odskakując na siedem oczek, ale niestety naciskający na Arkę gospodarze zdobyli kolejce przyłożenie po fatalnych błędach naszej drużyny w obronie. Janeczko podwyższył i doprowadził do remisu 26:26.

Żółto-niebiescy próbowali jednak wyjść na prowadzenie ale nie udało się zdobyć przyłożenia. Jednak po jednej z akcji ofensywnej naszej drużyny sędzia podyktował rzut karny dla Arki, który z dogodnej pozycji na wprost słupów w 70. min. pewnie wykorzystał Dawid Banaszek dając Arce trzy punkty, które jak się później okazało były na wagę zwycięstwa. Naciskająca Lechia starała się jeszcze zdobyć punkty, ale niestety dążąc do przyłożenia nie wykorzystali szansy na objęcie prowadzenia.

Sobotnie derby były meczem dwóch różnych połów w wykonaniu naszej drużyny. Pewne prowadzenie po pierwszej części gry dobrze grający gospodarze potrafili zniwelować i doprowadzić do remisu. Mimo, że druga połowa w wykonaniu naszej drużyny nie była może najlepsza, to jednak zwycięstwo cieszy tym bardziej, że szczególnie w ostatnich minutach meczu „Buldogi” zagrały bardzo twardo w obronie, co pozwoliło utrzymać to cenne derbowe zwycięstwo.
Był to ostatni mecz ekstraligi rozegrany w tym roku. Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa zimowa, która potrwa do końca marca. Żółto-niebiescy w jesiennych rozgrywkach doznali tylko jednej porażki, jeden mecz zremisowali, a dziewięć zakończyli zwycięstwem. Warto dodać również, że nasza drużyna w drugiej fazie rozgrywek, w której walczą cztery najlepsze drużyny nie przegrała żadnego meczu po pozwoliło zakończyć rozgrywki na pozycji lidera.

 

Pozostałe wyniki meczów XI kolejki Ekstraligi Rugby:
Grupa mistrzowska
Ogniwo Sopot – Budowlani Łódź S.A. 13:28 (3:11)

Grupa spadkowa
Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 37:0 (5:0)
Posnania Poznań – Pogoń Siedlce 17:29 (3:12)

 
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki