arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Drużyny narodowe: seniorzy w RPA, U-19 w Łodzi

Czwartek, 26 lutego 2015 14:43

Dobiegającą powoli do końca zimową przerwę w rozgrywkach wykorzystują trenerzy kadr narodowych. Reprezentacja seniorska w czwartkowe przedpołudnie szczęśliwie wylądowała w Johanesburgu i rozpoczęła zgrupowanie, w czasie którego zaplanowano dwa mecze sparingowe.
Pierwszą z gier kontrolnych biało-czerwoni rozegrają już jutro z akademickim mistrzem RPA. Ekipa TUKS Rugby z Uniwersytetu w Pretorii będzie pierwszym rywalem naszej drużyny. Drugi mecz kontrolny zostanie rozegrany w środę, 04 marca.

Na zgrupowanie w Republice Południowej Afryki, czyli w kraju jednej z najlepszych reprezentacji na świecie, trenerzy Marek Płonka i Dariusz Komisarczuk zabrali aż dziewięciu zawodników naszej drużyny. W zgrupowaniu na czarnym lądzie udział wezmą: Dawid Banaszek, Daniel Bartkowiak, Radosław Bysewski, Paweł Dąbrowski, Rafał Kwiatkowski, Radosław Rakowski, Szymon Sirocki, Łukasz Szostek, Rafał Szrejber.

W przyszły piątek natomiast konsultację szkoleniową w Łodzi rozpocznie kadra do lat 19. W czasie weekendowego zgrupowania młodzieżowcy rozgrają mecz kontrolny. Na te konsultację trener Krzysztof Folc z Arki Gdynia powołał sześciu Arkowców. W Łodzi będą mieli okazję zaprezentować się: Oskar Zypper, Daniel Komosiński, Mateusz Kaczmar, Mateusz Szyc, Partyk  Steindl i Arek Kamiński.
Będzie to kolejna konsultacja szkoleniowa, w której udział weźmie liczna grupa młodzieżowców grających z Buldogiem na koszulce.

 Foto: Facebook – czas na rugby
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki