arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

„Miłuj bliźniego swego. Rugby łączy ludzi” tym razem w Cisowej

Wtorek, 17 marca 2015 16:23

"Miłuj bliźniego swego. Rugby łączy ludzi" na Cisowej.

Projekt „Miłuj bliźniego swego. Rugby łączy ludzi” doczekał się kolejnej odsłony. Tym razem o szacunku wobec drugiego człowieka na przykładzie kibiców rugby, którzy w przyjaznej atmosferze wspierają na trybunach swoje drużyny, dowiedzą się uczniowie Zespołu Szkół nr 9 w Gdyni Cisowej.

W ramach akcji, której inicjatorem jest kapelan gdyńskich „Buldogów” przez miesiąc w szkole odbywają się m.in. pogadanki dotyczące kulturalnego dopingowania. Ale to nie wszystko. Akcja przede wszystkim ma pokazać, że można w zgodzie kibicować Arce Gdynia i Lechii Gdańsk oraz że animozje między kibicami tych drużyn można przezwyciężyć. Wspomniane animozje nie przenoszą się do świata rugby, gdyż ta dyscyplina jest ponad podziałami. Rugby to świat zasad, których nie łamią ani zawodnicy, ani kibice, co najlepiej można zobaczyć na trybunach trójmiejskich aren rugby.

W szkole odbywają się również lekcje poświęcone rugby. Na lekcjach języków obcych nauczyciele wraz z uczniami dowiadują się o historii tej dyscypliny, na zajęciach wychowania fizycznego można spróbować swoich sił w grze z jajowatą piłką. Ogłoszono również konkurs plastyczny i literacki poświęcony kibicowaniu.

Punktem kulminacyjnym projektu w ZS nr 9 w Gdyni będzie spotkanie z zawodnikami obu drużyn i debata na temat znanych  antagonizmów między Gdańskiem i Gdynią czy między Arką i Lechią. W spotkaniu wezmą udział zawodnicy RC Arka Gdynia i RC Lechia Gdańsk: m.in. Rafał Lademann i Karol Perzak oraz trenerzy reprezentacji Polski Marek Płonka i Dariusz Komisarczuk.

Spotkanie z uczniami odbędzie się w czwartek, 26 marca, w Zespole Szkół nr 9 w Gdyni przy ul. Chylońskiej 227 o godz. 11:00.

Projekt „Miłuj bliźniego swego. Rugby łączy ludzi” w latach ubiegłych prowadzony był w szkołach w Gdańsku, Gdyni i Kolbudach.

Więcej informacji na stronie: www.rugby.edu.pl
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki