arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

SOBOTA 14:30! Z Karolem Perzakiem na Ogniwo

Piątek, 27 marca 2015 23:22

Karol Perzak

Równo tydzień po rozpoczęciu kalendarzowej wiosny, tę ligową rozpoczną rugbiści Arki Gdynia, którzy w sobotę o 14:30 podejmą Ogniwo Sopot.
Przerwa w rozgrywkach trwała w obecnym sezonie od 22 listopada. W tym czasie drużyny, szczególnie te walczące w czwórce mistrzowskiej, najpierw odpoczywały po ciężkich grach, a po nowym roku skupiły się na przygotowaniach do rundy wiosennej.
W odróżnieniu od sezonów ubiegłych, w obecnym zgodnie z regulaminem rozgrywek, kluby ekstraligi nie mogły pozyskiwać ani oddawać sobie zawodników. Zapis ten ma zapobiec osłabieniu szczególnie klubów walczących po utrzymanie.
W zimowym oknie transferowym możliwe było jedynie pozyskanie zawodników z niższych klas rozgrywkowych lub z zagranicy. Ci drudzy zaś, aby mieć prawo gry w meczu finałowym muszą w fazie mistrzowskiej rozegrać pięć spotkać, choć tu warunkiem jest nie tylko wpis do protokołu meczowego, ale pojawienie się na boisku. Jak te regulacje wpłynią na obraz meczów przekonamy się pewnie już wkrótce.

Kluby więc musiały skupić się na obecnej kadrze, aby jak najlepiej wykorzystać swoje „zasoby kadrowe” w nadchodzącej trudnej rundzie wiosennej.
Wzmocnieniem naszej drużyny będzie powrót Karola Perzaka. Ten utalentowany zawodnik, reprezentant Polski, prawie równo przed rokiem doznał bardzo poważnej kontuzji na meczu Pucharu Narodów Europy z Mołdawią. Na wiosnę Karol zdążył rozegrać tylko jedno spotkanie z Orkanem Sochaczew i potem nastąpił jego rozbrat z jajowatą piłką. Dwie operacje oraz długa rehabilitacja na pewno wywołały u niego głód gry, który mamy nadzieję przełoży się na przyłożenia dla Arki, czego Karolowi serdecznie życzymy.
Karola powinniśmy zobaczyć w sobotnim meczu, chociaż decyzja  o udziale tego gracza w spotkaniu z Ogniwem zależy od szkoleniowca naszej drużyny Macieja Stachury.

Arka i Ogniwo po raz ostatni na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni spotkały się jesienią 2013r. 15 września w meczu trzeciej kolejki „Buldogi” pokonały sopocian 71:0. W roku ubiegłym drużyny mierzyły się trzykrotnie i trzykrotnie mecze te odbyły się w Sopocie. Dwa z nich zakończyły się zwycięstwami, jeden nasza drużyna przegrała.

 

Początek meczu w sobotę o godz. 14:30. Narodowy Stadion Rugby w Gdyni przy ul. Górskiego 10. Wstęp na mecz wolny. Serdecznie zapraszamy aby dopingować naszych rugbistów.
Sędziują Kacper Michałkiewicz, Adrian Pawlik, Dariusz Marciniak

 

Pozostałe mecze XII kolejki Ekstraligi Rugby:
grupa mistrzowska
Budowlani Łódź S.A. – RC Lechia Gdańsk, sobota godz.16.00 (Dariusz Reks, Leszek Kościelniak, Grzegorz Michalik)

grupa spadkowa
MKS Pogoń Siedlce – RC Orkan Sochaczew, sobota godz. 15.00 (Tomasz Jarowicz, Łukasz Jasiński, Grzegorz Szostek)
RzKS Juvenia Kraków – KS Posnania Poznań, sobota godz.15.00 (Mirosław Szczepański, Andrzej Pantoł, Mirosław Janeczko)

 

Zaproszenie na mecz z Ogniwem
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki