arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

SOBOTA 16:30! Arka – Budowlani!

Czwartek, 2 kwietnia 2015 22:54

Arka Gdynia - Budowlani Łódź, 04.10.2014

Mecz, który rozpocznie się już w sobotę bez wątpienia należy uznać za hit XIII kolejki Ekstraligi Rugby. W Gdyni na stadionie przy Górskiego spotkają się lider i wicelider rozgrywek, a stawką jest właśnie pierwsza lokata w ligowej tabeli.

Mecz zapowiada się wyjątkowo emocjonująco ponieważ w Gdyni spotkają się dwie najlepsze drużyny obecnego sezonu. Obie mają na koncie wygrane przed tygodniem na inaugurację rozgrywek po przerwie zimowej. Arka i Budowlani mają również po dziesięć zwycięstw w całych rozgrywkach w obecnym sezonie, a w ligowej tabeli dzieli je tylko trzy punkty. Ta drużyna, która wygra będzie więc liderem.

Przed sezonem przedstawiciele Budowlanych zapowiadali zagraniczne wzmocnienia głównie z Gruzji.
Po dwuletniej przerwie do drużyny Budowlanych dołączył Teimuraz Sokhadze, który grał ostatnie lata spędził w lidze gruzińskiej. Drugą nową twarzą jest Nika Chkhikvadze, zawodnik grający na pozycji nr osiem. Do drużyny dołączyli również Stevie Avah, Kameruńczyk z obywatelstwem cypryjskim, który w przerwie zimowej z przyczyn rodzinnych zamienił śródziemnomorski kraj na Polskę oraz Gruzin Irakli Bagaturia. Czy któregoś z nich zobaczymy  w meczu przeciwko Arce przekonamy się już w sobotę.
Do Łodzi wrócił również świetnie znany kibicom Budowlanych Michał Mirosz, który grał w Szkocji, gdzie kontynuował swoją rugbową karierę.

Arka i Budowlani w lidze w obecnym sezonie spotkały się dwa razy. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny. Pierwszy mecz w ramach pierwszej fazy „Buldogi” wygrały 33:13, drugi zaś już w grupie mistrzowskiej zakończył się minimalnym dwupunktowym zwycięstwem na wyjeździe 15:13.
Jaki będzie wynik sobotniego meczu na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni? Mamy nadzieję, że również zakończy się zwycięstwem naszej drużyny. Jedne jest pewne: Budowlani, którzy w tym tygodniu przed meczem z Arką trenują na boisku ze sztuczną nawierzchnią zrobią wszystko, aby  tym razem być górą. Serdecznie zapraszamy na mecz. Wstęp wolny!

 

Mecze XIII kolejki Ekstraligi Rugby:
grupa mistrzowska
RC Arka Gdynia -  Budowlani Łódź S.A., sobota godz. 16:30 (Jarowicz, Marciniak, Baniewicz)
RC Lechia Gdańsk – MKS Ogniwo Sopot, sobota godz. 11:00 (Reks, Szostek, Kościelniak)

grupa spadkowa
RzKS Juvenia Kraków – MKS Pogoń Siedlce, sobota godz. 13:00 (Michałkiewicz, Pawlik, Pantoł)
RC Orkan Sochaczew – KS Posnania Poznań, sobota godz. 15:00 (Jasiński, Wilk, Wolsza)
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki