arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

W Gdyni weekend z rugby

Czwartek, 9 kwietnia 2015 23:58

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk, 25.10.2014

Weekend dla miłośników rugby w Gdyni zapowiada się wyśmienicie! W sobotę i w niedzielę na Narodowym Stadionie Rugby czekają nas rugbowe emocje zarówno w odmianie 15-osobowej jak i 7-osobowej.

W sobotę o 14:30 prawdziwa gratka dla kibiców. O godz. 14:30 rozpocznie się derbowe spotkanie z aktualnym mistrzem Polski. Lechia Gdańsk, która mimo, że w obecnym sezonie nie radzi sobie w rozgrywkach tak dobrze jak w poprzednim, to jednak klasowy rywal i bardzo groźny przeciwnik. Derby jak wiadomo w zawodnikach wyzwalają dodatkowe emocje, a derbowa wiktoria smakuje zupełnie inaczej.
Arkę i Lechię w tabeli ekstraligi dzieli aż 21 punktów. Przed tygodniem biało-zieloni wygrali z Ogniwem Sopot 23:6. Jednak to nie zmieniło faktu, że gościom do finału ekstraligi będzie awansować bardzo trudno. Oczywiście nie wolno przekreślać tej drużyny, ale wydaje się różnica punktowa również do Budowlanych wydaje się być duża.  Nie oznacza to jednak, że sobotnie spotkanie będzie łatwe dla naszej drużyny. Obie ekipy na pewno zrobią wszystko, aby cieszyć się to wyjątkową, derbową, wygraną. My trzymamy kciuki za Arkę i życzymy sobie emocjonującego, ciekawego i zakończonego żółto-niebieskim zwycięstwem.

 

W niedzielę emocji na Narodowym Stadionie Rugby pewnie będzie mniej, ale turniej zapowiada się równie ciekawie, bowiem w Gdyni będziemy gościć drużyny rywalizujące w Mistrzostwach Polski Seniorów w Rugby 7.
Do naszego miasta zawitają drużyny walczące o awans do półfinału w grupie północnej tych rozgrywek. Rozgrywki siedmioosobowe nie są tak emocjonujące jak rugby 15, ale za to bez wątpienia można powiedzieć, że ta odmiana jest bardziej widowiskowa. To za sprawą mniejszej liczby zawodników uczestniczących w meczu (7) na boisku o pełnych wymiarach, co sprawia, że gra jest szybsza i obfituje w wiele widowiskowych, indywidualnych, akcji. Spodziewać się więc należy wielu popisów i zaskakujących wyników. W IV Regionalnym Turnieju MPS7 nie zabraknie oczywiście gospodarzy oprócz których zaprezentuje się jeszcze siedem ekip z Polski północnej. Początek zawodów w niedzielę o 10:00, ostateczny plan gier i uczestniczących drużyn zostanie podany wkrótce.

 

Serdecznie zapraszamy na Narodowy Stadion Rugby w Gdyni w najbliższy weekend. Na sobotni mecz jak i na turniej MPS7 w niedzielę wstęp wolny.

 

Mecze XIV kolejki Ekstraligi Rugby:
grupa mistrzowska
RC Arka Gdynia – RC Lechia Gdańsk, sobota godz.14:30 (Jarowicz, Szczepański, Kościelniak)
Budowlani Łódź S.A. – MKS Ogniwo Sopot, sobota godz:16.00 (Michałkiewicz, Marciniak, Szostek)

grupa spadkowa
RzKS Juvenia Kraków – RC Orkan Sochaczew, sobota godz.13:00 (Reks, Pantoł, Sienkiewicz)
MKS Pogoń Siedlce – KS Posnania Poznań, niedziela godz. 15:00 (Sienkiewicz, Reks, Michalik, obserwator – Piotrowicz)
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki