arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

NIEDZIELA 13:00! Ogniwo – Arka!

Piątek, 24 kwietnia 2015 23:31

Ogniwo Sopot - Arka Gdynia, 11.10.2014

W najbliższy weekend „Buldogi” powrócą na ligowe boiska. Kolejny mecz grupy mistrzowskiej nasza rozegra w niedzielę w Sopocie na stadionie przy ul. 23 Marca. Ogniwo mimo, że mocno poobijane po ostatnim meczu z Lechia Gdańsk ma wciąż o co walczyć bo stawką dla tej drużyny nadal jest brązowy medal.

Miniony weekend stał pod znakiem rozgrywek, w których uczestniczyły reprezentacje Polski. Seniorzy w Brukseli zmierzyli z Belgią, ale tej wyprawy biało-czerwoni nie będą pamiętać zbyt dobrze z powodu dosyć wysokiej, bo 53:23, przegranej. Na podkreślenie zasługuje jednak fakt, że dziesięć punktów dla naszej drużyny zdobył Dawid Banaszek oraz a pięć Mateusz Bartoszek, który w finale ekstraligi ma prawo reprezentować barwy Arki Gdynia.
W Gdańsku natomiast w turnieju Baltic Cup rywalizowała reprezentacja U-19 w rugby 7. Nasz klub reprezentowało czterech zawodników drużyny juniorów: Mateusz Szyc, Mateusz Kaczmar, Arek Kamiński i Patrik Steindl. Dwie drużyny kadry uczestniczące w turnieju rywalizowały ze zmiennym szczęściem, notując po jednym zwycięstwie i jednej porażce na swoim koncie.

Po przerwie reprezentacyjnej w nadchodzący weekend rozegrana zostanie ligowa kolejka. Nasza drużyna spotka się z Ogniwem, które w rozgrywkach fazy mistrzowskiej radzi sobie dosyć dobrze, ale trzeba przyznać, że runda jesienna w wykonaniu tej ekipy była zdecydowanie lepsza. Nasz najbliższy rywal na wiosnę zanotował trzy porażki, ale mecz z Arką to okazja, aby przypadku zwycięstwa u siebie i porażki biało-zielonych w Łodzi przegonić w tabeli trzecią Lechię. Dla Arki natomiast, pewnej gry w finale ekstraligi, sezon się nie zakończył bo wciąż nasza drużyna walczy o utrzymanie pozycji lidera rozgrywek, która przed finałem może być premiowana rozegraniem meczu o złoto u siebie.
Derby z Ogniwem to mecze zawsze emocjonujące bo drużyna z Sopotu potrafi się zmobilizować na spotkania derbowe i na pewno spróbują odebrać punkty za zwycięstwo naszej drużynie.

Maciej Stachura o przygotowaniach do niedzielnego meczu z Ogniwem:
- Pomimo awansu traktujemy to spotkanie jak każdy inny mecz. Nie wybiegamy do przodu, ale traktujemy najbliższe spotkanie jak początek sezonu i nie patrzymy na tabelę. Każdy mecz w czwórce mistrzowskiej jest ciężki mecz, a wynik jest otwarty. Mecze wyjazdowe w Sopocie są zawsze ciężkie. Wystarczy spojrzeć na wyniki ostatnich, jesiennych, spotkań gdzie za pierwszym razem przegraliśmy a drugie zwycięstwo przyszło nam bardzo trudno.

Początek meczu w niedzielę o godz. 13:00. Mecz zostanie rozegrany na stadionie MOSiR w Sopocie przy ul. 23 Marca. Serdecznie zapraszamy do dopingowania naszej drużyny. Wstęp wolny.

Mecze XIV kolejki Ekstraligi Rugby:
grupa mistrzowska
RC Lechia Gdańsk – Master Pharm Budowlani SA Łódź, sobota godz. 14:00 (Michałkiewicz, Pawlik, Pantoł; obserwator- Zeszutek)
MKS Ogniwo Sopot – RC Arka Gdynia, niedziela godz. 13:00 (Jasiński, Baniewicz, Szczepański; obserwator- Jarowicz)

grupa spadkowa
KS Posnania Poznań – RzKS Juvenia Kraków, sobota godz. 12:00 (Reks, Sienkiewicz, Michalik)
RC Orkan Sochaczew – MKS Pogoń Siedlce, niedziela godz. 15:00 (Bedyński, Janeczko, Piotrowicz)

 

Jak dojechać na stadion MOSiR Sopot

 
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki