arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Sobota 16:00 Budowlani – Arka! O finał w Gdyni!

Piątek, 15 maja 2015 22:49

Arka Gdynia - Budowlani Łódź, 04.10.2014

W sobotę o godz. 16:00 Arka w Łodzi rozpocznie mecz z Budowlanymi Łódź. Mecz XVI kolejki będzie ważny dla obu drużyn, które, jak wszystko wskazuje, spotkają się w lipcowym finale ekstraligi o złoty medal 2015.

Przed tym meczem sytuacja w ligowej tabeli jest bardzo ciekawa. Liderująca Arka na drugą w tabeli drużyną z Łodzi ma dwanaście punktów przewagi. Budowlani nadal walczą o awans do finału ponieważ trzecia Lechia, która w ostatniej kolejce wygrała z ekipą z Łodzi, wciąż ma matematyczne szanse na zajęcie drugiego miejsca.
Do rozegrania pozostały cztery mecze a różnica między Budowlanymi i Lechia to czternaście punktów. Łodzianie do awansu do finału potrzebują punktów za zwycięstwo i porażki Lechii.  Swoją sytuację skomplikowali porażką w poprzedniej kolejce właśnie z drużyną z Gdańska. Wygrywając przed dwoma tygodniami mogli powiększyć swoją przewagę do 23 oczek i na cztery kolejki przed końcem mogli być prawie pewni udział w meczu o złoto.

Wydaje się, że prędzej czy później drużyna z Łodzi zapewni sobie udział w finale, ale wciąż pozostaje otwarta kwestia miejsca rozegrania tego meczu. Zgodnie z decyzją Polskiego Związku Rugby mecz finałowy odbędzie się na boisku pierwszej drużyny.
O ile Budowlani powalczą jutro o zapewnienie sobie awansu, to nasza drużyna, które ten awans już sobie zapewniła wciąż walczy o finał w Gdyni. Wygrywając jutro w Łodzi Arka powiększy swoją przewagę nad Budowlanymi przynajmniej do 15 punktów i będzie mogła się przygotowywać do finału na Narodowym Stadionie Rugby.

Sam mecz sobotni wydaje się również bardzo ciekawy. W Łodzi zameldowali się gracze z Gruzji, Teimuraz Sokhadze i gracz trzeciej linii młyna Nika Chkhikvadze, którzy mają wspomóc ten zespół w walce o medale. Zagraniczni zawodnicy, aby móc wystąpić w meczu finałowym muszą rozegrać pięć spotkań w sezonie. Mimo, że zawodnicy gruzińscy zagrali już w meczu z Lechią, który był pierwszym z pięciu ostatnich meczów przed finałem, to oficjalnie zostali zaprezentowani dopiero w tym tygodniu, kiedy zakończyli rozgrywki ligowe w swoim kraju. Poprzednio do Polski zawodnicy ci „wpadli tylko na chwilę”, aby pojawić się na krótko na boisku, co pozwoliło zaliczyć oficjalny udział w meczu, po którym również szybko opuścili nasz kraj.

O ile łodzianie wzmocnili się przed meczem z Arką to sytuacja naszej drużyny jest trudna. W Łodzi „Buldogi” zagrają bez trzech podstawowych zawodników, którzy w ostatnim meczu reprezentacji (PEN: Polska – Ukraina 17:20) doznali kontuzji. Karol Perzak został wyłączony do końca sezonu z gry przez kontuzję kolana, kapitan Arki Łukasz Szostek przez pewien czas musi pauzować z powodu pękniętej kości jarzmowej, a Rafał Szrejber leczy poważne rozcięcie łuku brwiowego. Niestety, nasza drużyna, z której powoływana jest największa liczba zawodników, zapłaciła bardzo wysoką cenę za udział w ostatnim meczu biało-czerwonych.

Czy Arka wygra w sobotę w Łodzi? Wierzymy, że tak będzie! Nasza drużyna mimo że jest osłabiona brakiem trzech podstawowych graczy to wiemy, że zrobi wszystko, aby wygrać z Budowlanymi i zdobyć finał dla Gdyni!

 

Mecze XV kolejki Ekstraligi Rugby:
grupa mistrzowska
Master Pharm Budowlani SA Łódź – RC Arka Gdynia, sobota godz.16.00 (Reks, Sienkiewicz, Michalik)
MKS Ogniwo Sopot – RC Lechia Gdańsk, niedziela godz. 13.00 (Jarowicz, Jasiński, Baniewicz)
 
grupa spadkowa
MKS Pogoń Siedlce – RzKS Juvenia Kraków, sobota godz. 16.00 (Szczepański, Janeczko, Piotrowicz)
KS Posnania Poznań – RC Orkan Sochaczew, sobota godz.15.00 (Jasiński, Baniewicz, Szostek)
NAJBLIŻSZY MECZ ZA:

dni
0
5
godzin
0
9
minut
2
0
sekund
2
3

RSS sponsorzy

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki sondażu exit poll. PiS 43,6 proc., KO 27,4 proc., SLD 11,9 proc., PSL 9,6 proc., Konfederacja 6,4 proc.
Wybory parlamentarne 2019. Sondaż exit poll przygotowany przez pracownię IPSOS […]
nie, paź 13, 2019
Dziennik Bałtycki

Witaj, świecie!
Witaj w WordPressie. To jest twój pierwszy wpis. Zmodyfikuj go […]
śr, cze 13, 2018
AB Inwestor