arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Sobota 16:00 Budowlani – Arka! O finał w Gdyni!

Piątek, 15 maja 2015 22:49

Arka Gdynia - Budowlani Łódź, 04.10.2014

W sobotę o godz. 16:00 Arka w Łodzi rozpocznie mecz z Budowlanymi Łódź. Mecz XVI kolejki będzie ważny dla obu drużyn, które, jak wszystko wskazuje, spotkają się w lipcowym finale ekstraligi o złoty medal 2015.

Przed tym meczem sytuacja w ligowej tabeli jest bardzo ciekawa. Liderująca Arka na drugą w tabeli drużyną z Łodzi ma dwanaście punktów przewagi. Budowlani nadal walczą o awans do finału ponieważ trzecia Lechia, która w ostatniej kolejce wygrała z ekipą z Łodzi, wciąż ma matematyczne szanse na zajęcie drugiego miejsca.
Do rozegrania pozostały cztery mecze a różnica między Budowlanymi i Lechia to czternaście punktów. Łodzianie do awansu do finału potrzebują punktów za zwycięstwo i porażki Lechii.  Swoją sytuację skomplikowali porażką w poprzedniej kolejce właśnie z drużyną z Gdańska. Wygrywając przed dwoma tygodniami mogli powiększyć swoją przewagę do 23 oczek i na cztery kolejki przed końcem mogli być prawie pewni udział w meczu o złoto.

Wydaje się, że prędzej czy później drużyna z Łodzi zapewni sobie udział w finale, ale wciąż pozostaje otwarta kwestia miejsca rozegrania tego meczu. Zgodnie z decyzją Polskiego Związku Rugby mecz finałowy odbędzie się na boisku pierwszej drużyny.
O ile Budowlani powalczą jutro o zapewnienie sobie awansu, to nasza drużyna, które ten awans już sobie zapewniła wciąż walczy o finał w Gdyni. Wygrywając jutro w Łodzi Arka powiększy swoją przewagę nad Budowlanymi przynajmniej do 15 punktów i będzie mogła się przygotowywać do finału na Narodowym Stadionie Rugby.

Sam mecz sobotni wydaje się również bardzo ciekawy. W Łodzi zameldowali się gracze z Gruzji, Teimuraz Sokhadze i gracz trzeciej linii młyna Nika Chkhikvadze, którzy mają wspomóc ten zespół w walce o medale. Zagraniczni zawodnicy, aby móc wystąpić w meczu finałowym muszą rozegrać pięć spotkań w sezonie. Mimo, że zawodnicy gruzińscy zagrali już w meczu z Lechią, który był pierwszym z pięciu ostatnich meczów przed finałem, to oficjalnie zostali zaprezentowani dopiero w tym tygodniu, kiedy zakończyli rozgrywki ligowe w swoim kraju. Poprzednio do Polski zawodnicy ci „wpadli tylko na chwilę”, aby pojawić się na krótko na boisku, co pozwoliło zaliczyć oficjalny udział w meczu, po którym również szybko opuścili nasz kraj.

O ile łodzianie wzmocnili się przed meczem z Arką to sytuacja naszej drużyny jest trudna. W Łodzi „Buldogi” zagrają bez trzech podstawowych zawodników, którzy w ostatnim meczu reprezentacji (PEN: Polska – Ukraina 17:20) doznali kontuzji. Karol Perzak został wyłączony do końca sezonu z gry przez kontuzję kolana, kapitan Arki Łukasz Szostek przez pewien czas musi pauzować z powodu pękniętej kości jarzmowej, a Rafał Szrejber leczy poważne rozcięcie łuku brwiowego. Niestety, nasza drużyna, z której powoływana jest największa liczba zawodników, zapłaciła bardzo wysoką cenę za udział w ostatnim meczu biało-czerwonych.

Czy Arka wygra w sobotę w Łodzi? Wierzymy, że tak będzie! Nasza drużyna mimo że jest osłabiona brakiem trzech podstawowych graczy to wiemy, że zrobi wszystko, aby wygrać z Budowlanymi i zdobyć finał dla Gdyni!

 

Mecze XV kolejki Ekstraligi Rugby:
grupa mistrzowska
Master Pharm Budowlani SA Łódź – RC Arka Gdynia, sobota godz.16.00 (Reks, Sienkiewicz, Michalik)
MKS Ogniwo Sopot – RC Lechia Gdańsk, niedziela godz. 13.00 (Jarowicz, Jasiński, Baniewicz)
 
grupa spadkowa
MKS Pogoń Siedlce – RzKS Juvenia Kraków, sobota godz. 16.00 (Szczepański, Janeczko, Piotrowicz)
KS Posnania Poznań – RC Orkan Sochaczew, sobota godz.15.00 (Jasiński, Baniewicz, Szostek)
RSS sponsorzy