arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

NIEDZIELA 20:30! BITWA O ZŁOTO!

Środa, 1 lipca 2015 11:46

Arka - Budowlani

W najbliższą niedzielę, 5 lipca, Narodowy Stadion Rugby w Gdyni stanie się areną starcia o złoty medal Mistrzostwa Polski w rugby. Naprzeciw siebie staną rugbiści Arki Gdynia i Budowlanych Łódź, którzy w ostatnim, najważniejszym, meczu sezonu powalczą o tytuł najlepszej drużyny w krajowym rugby w sezonie 2014/2015.

Rugbiści Arki Gdynia to jak do tej pory najlepsza drużyna obecnego sezonu. Gdyńskie „Buldogi” prowadzą w tabeli Ekstraligi Rugby, a udział w wielkim finale, i tym samy srebrny medal Mistrzostw Polski, zapewnili już sobie pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek grupy mistrzowskiej wygrywając najwyżej w historii w derbowym meczu z Lechią Gdańsk.
Natomiast na swojego przeciwnika w finale nasza drużyna musiała czekać prawie do zakończenia rozgrywek, ponieważ Budowlani Łódź udział w meczu o złoto zapewnili sobie w meczu XVII kolejki.

Warto dodać również, że rozgrywki Ekstraligi Rugby w kończącym się sezonie toczą się w pierwszy raz zmienionym systemem. Po siedmiu kolejkach fazy zasadniczej drużyny, podobnie jak w ekstraklasie piłkarskiej, zostały podzielone na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W każdej z grup cztery rywalizujące drużyny rozegrały aż dwanaście kolejek ligowych, grając ze sobą aż czterokrotnie. Natomiast dwie najlepsze drużyny grupy mistrzowskiej spotkają się w finale o złoty medal.

Historia potyczek finałowych Arki i Budowlanych od czasu wprowadzenia play-offów i meczów finałowych o Mistrzostwo Polski to pięć spotkań, z których trzy zakończyły się zwycięstwem żółto-niebieskich. Są to trzy złote medale, które Arka wywalczyła w niespełna dwudziestoletniej historii klubu, wszystkie zdobyte w meczach z najbliższym rywale rugbistów Arki Gdynia. Warto dodać również, że Arka i Budowlani spotkali się przed rokiem w meczu o brązowy medal. Wtedy górą byli żółto-niebiescy, czego życzymy sobie w niedzielny wieczór.

Początek meczu o Mistrzowsko Polski w niedzielę, 5 lipca, o godz. 20:30. Na mecz o złoty medal wstęp jest wolny.
RSS sponsorzy

Na gdańskiej Zaspie nie brakowało kolorowych świateł, ani świątecznej atmosfery. Kolejne miejskie iluminacje i choinka włączone
Miasto Gdańsk postanowiło w 2022 roku dawkować emocje włączania miejskich […]
wt, gru 06, 2022
Dziennik Bałtycki