Arka Gdynia siódma w MP Rugby 7

Poniedziałek, 13 lipca 2015 16:02

Turniej finałowy MPS7, Gniezno.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Seniorów Rugby 7 w Gnieźnie był dla naszej drużyny ostatnim akordem sezonu 2014/2015. Mocno poobijani meczem finałowym Arkowcy wzięli udział w zawodach, aby ukończyć całoroczny cykl zawodów w odmianie siedmioosobowej.

Nasza drużyna rywalizowała w grupie eliminacyjnej z Ogniwem, Orkanem, Tytanem Gniezno i RC Częstochowa.  W półfinale „Buldogi” uległy Husarowi Bolesławiec, a w meczu o VII miejsce pokonali 35:0 Legię Warszawa.
Arka Gdynia zakończyła swój udział w obecnym sezonie w mistrzostwach Polski w rugby 7 na siódmym miejscu. Cykl rozgrywek toczył w się w obecnym sezonie w zmienionej formule: w czterech turniejach regionalnych, turnieju półfinałowym i dwudniowym finale.
Mistrzowski tytuł obronili rugbiści Lechii Gdańsk.

Skład Arki na turniej finałowy MPS 7 w Gnieźnie: Arkadiusz Zdunek, Szymon Sirocki, Radosław Rakowski, Tomasz Stępień, Rafał Szrejber, Mateusz Dąbrowski, Mateusz Szyc, Damian Kreft, Kamil Simionkowski, Krzysztof Glejzer, Patryk Siewert, Patrick Steindl.