arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Sobota 17:00 Arka – Posnania! Zaczynamy!

Piątek, 21 sierpnia 2015 00:21

Inauguracja rozgrywek 2015/2016

Zaczynamy! Nowy sezon, rozgrywki w nowej formule i Arka w nowej roli. Meczem z Posnanią na Narodowym Stadionie Rugby „Buldogi” zainaugurują rozgrywki w sezonie 2015/2016. Początek spotkania o godz. 17:00. Wstęp wolny.

W pierwszej kolejce nasza drużyna podejmie u siebie poznańskich „Muszkieterów”. Drużyna ta w poprzednim sezonie zajęła ósme miejsce w  klasyfikacji całego sezonu, co oznaczało spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej. Jednak ratunkiem dla poznaniaków okazała się rezygnacja Juvenii z udziału w rozgrywkach ekstraligi. Krakowianie wobec braku wsparcia ze strony miasta i niezapewnienia sobie budżetu w odpowiedniej wysokości wycofali się z udziału w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej.
Poznaniacy mają sobie na pewno wiele do udowodnienia i rywalizacja w Ekstralidze Rugby to na pewno szansa na pokazanie, że to właściwe miejsce dla tej drużyny, w składzie której nie zobaczymy już reprezentanta Polski Roberta Bosiackiego. Gracz ten w letnim oknie transferowym wzmocnił Budowlanych Łódź.

Początek rozgrywek nowego sezonu poza meczem z Posnanią, wydaje się być dosyć trudnym. Już w trzech kolejnych spotkaniach nasza drużyna zmierzy się najlepszymi drużynami poprzedniego sezonu. W drugiej kolejce Arka zagra na otwarcie nowego stadionu w Łodzi z wicemistrzem Budowlanymi. W trzeciej serii gier żółto-niebiescy zmierzą się w Gdańsku z brązowym medalistą Lechią, aby w kolejnej kolejce zagrać ponownie w derbach z Ogniwem.

W rozpoczynającym się w sobotę sezonie nasza drużyna będzie brała udział w  nowej roli. „Buldogi” zaprezentują się już nie jako pretendent do mistrzostwa, ale jako drużyna, która ten tytuł broni. A jak mówi sportowa prawda obrona tytułu często jest trudniejsza niż wywalczenie go.
Wydaje się również, że będzie to determinować kolejnych rywali Arki w meczach, którzy będą chcieli pokazać swoją klasę sportową wygrywając z aktualnym mistrzem Polski.

Czy Arka za rok ponownie będzie mistrzem Polski? Wierzymy, że tak. W Gdyni udało się zatrzymać cały mistrzowski skład z poprzedniego sezonu. Żaden z graczy nie zmienił barw klubowych, co daje nadzieję, że po kolejnych dwudziestu jeden meczach będziemy się mogli cieszyć ze złota.

 

Mecze I kolejki ekstraligi:
MKS Pogoń Siedlce – MKS Ogniwo Sopot, sobota 12:00 (Reks, Piotrowicz, Michalik)
Skra Warszawa – Master Pharm Budowlani Łódź S.A., sobota 14:00 (Jasiński, Marciniak, Pawlik)
RC Lechia Gdańsk – RC Orkan Sochaczew, sobota 14:30 (Bedyński, Szostek, Pantoł)
RC Arka Gdynia – KS Posnania Poznań, sobota 17:00 (Sienkiewicz, Szczepański, Kościelniak)
RSS sponsorzy

There is a problem with the feeds you entered. Go to our support page and we'll help you diagnose the problem.