arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Okazała wygrana na inaugurację

Wtorek, 25 sierpnia 2015 16:07

Arka Gdynia - Posnania Poznań, 22.08.2015

Arka Gdynia wysoko zwyciężyła na inaugurację rozgrywek w sezonie 2015/2016. Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni nasza drużyna wygrała z Posnanią 60:5 (22:5), obejmując tym samym pozycję lidera rozgrywek po pierwszej kolejce.

Okazała wygrana nie przyszła jednak tak łatwo naszej drużynie jak mogło by się wydawać tylko po wyniku. Pierwsza połowa, której wynik otworzył Dawid Banaszek już w czwartej minucie celnie trafiając karnego, była wyrównana. Goście z Poznania dobrze grali nie pozwalając żółto-niebieskim zbytnio się rozpędzić. Arka jednak uparcie dążyła do punktów wykorzystując błędy „Muszkieterów” i w pierwszej części gry wywalczyła 22 punkty.
Przyjezdni odpowiedzieli przyłożeniem przy stanie 17:0 dla „Buldogów”. Po zespołowej akcji w 33. minucie meczu na pole punktowe przedarł się Sebastian Gruszczyński dając pięć punktów swojej drużynie, która mimo ambitnej walki nie zdołała zdobyć więcej punktów w meczu.
Pierwsza połowa mogła się podobać kibicom, którzy zobaczyli dobrze broniącą drużynę Posnanii, która nie pozwoliła na pokazanie Arce wszystkich swoich umiejętności.

W drugie połowie obraz gry się zmienił. Do trzech przyłożeń z pierwszej części gry, żółto-niebiescy dorzucili jeszcze sześć. Gra „Muszkieterów” niestety posypała się w obronie a nasi wykorzystywali potknięcia przeciwnika w defensywie. Pierwsze przyłożenie dla Arki zdobył Władek Grabowski już sześć minut po wznowieniu gry, a już po minucie „poprawił” Szymon Sirocki.
Kolejno w polu punktowym przykładali Rafał Kwiatkowski, Tomek Stępień i Łukasz Szostek.

Nasza drużyna dobrze poradziła sobie z ekipą z Poznania. Jednak krótka przerwa w rozgrywkach sprawiła, że nie udało się rozegrać meczów sparingowych, które pozwoliłyby wyeliminować mankamenty w grze „Buldogów”. Przed rugbistami Arki w tym tygodniu treningi, które pozwolą na jak najlepsze przygotowanie się do najbliższego meczu, który będzie zdecydowanie trudniejszy. Już w sobotę żółto-niebiescy zmierzą się z Budowlanymi Łódź, który oprócz wymiaru ligowego, będzie również meczem otwierającym nowy stadion miejski przy Alei Unii.

 
RSS sponsorzy

Najpopularniejsze kierunki studiów na Pomorzu. Są najbardziej oblegane, dają szansę na dobrą pracę
Jaki kierunek studiów wybrać, zastanawia się wielu młodych ludzi pod […]
pt, mar 24, 2023
Dziennik Bałtycki