arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Sobota 12:00! Lechia – Arka

Czwartek, 3 września 2015 11:26

Lechia - Arka, 30.05.2015

W najbliższą sobotę nasza drużyna rozegra pierwsze spotkanie derbowe w tym sezonie. Jak na derby przystało zapowiada się ono bardzo emocjonująco. Początek tego klasyka w sobotę o godz. 12:00 na obiektach AWFiS w Gdańsku Oliwie.

Biało-zieloni podobnie jak Arka to drużyna, która ma na swoim koncie dwie wygrane. Obie drużyny wygrały swoje mecze również z punktami bonusowymi wysoko pokonując swoich rywali w pierwszych kolejkach, co przełożyło się na równą liczbę punktów w ligowej tabeli. Pierwsze miejsce zajmuje obecnie Arka z dorobkiem dziesięciu oczek równym Lechii wyprzedzając gdańszczan tylko większą liczbą mały punktów zdobytych w meczach.

Drużyny z Gdyni i Gdańska ostatni raz spotkały się trzy miesiące temu w meczu XVII kolejki poprzedniego sezonu. Mecz rozegrany w Gdańsku ten był kwintesencją derbów Trójmiasta i miał w sobie dramaturgię, która na długo zostaje w pamięci kibiców. Spotkanie, w którym obie drużyny wymieniały ciosy, zakończyło się jednopunktowym prowadzeniem naszej drużyny. Biało-zieloni, którzy do przerwy prowadzili 22:18 trzymali naszą drużynę na mały dystans punktowy zmuszając Arkę do gonienia wyniku w drugiej części meczu. Arka przechyliła szalę na swoją korzyść dopiero w doliczonym czasie gry. Trzy punkty z karnego na wagę zwycięstwa wykopał Dawid Banaszek, który był również najlepiej punktującym graczem Arki w tym meczu.

Serdecznie zapraszamy na derbowy mecz z Lechią, aby dopingować naszą drużynę. Początek spotkania w sobotę o godz. 12:00 na obiektach gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Oliwie. Wstęp na mecz jest wolny.

Mecze III kolejki Ekstraligi Rugby:
RC Orkan Sochaczew – Pogoń Siedlce, piątek godz. 18:00 (Michałkiewicz, Sienkiewicz, Bejm)
Lechia Gdańsk – Arka Gdynia, sobota, godz. 12:00 (Jasiński, Pantoł, Kościelniak)
Budowlani Łódź S.A. – Posnania Poznań, sobota,godz .17:00 (Sienkiewicz, Szostek, Baniewicz)
Ogniwo Sopot – Skra Warszawa, sobota, godz. 17:30 (Bedyński, Pantoł, Bejm)
RSS sponsorzy

Na gdańskiej Zaspie nie brakowało kolorowych świateł, ani świątecznej atmosfery. Kolejne miejskie iluminacje i choinka włączone
Miasto Gdańsk postanowiło w 2022 roku dawkować emocje włączania miejskich […]
wt, gru 06, 2022
Dziennik Bałtycki