arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

„Buldogi” otworzyły stadion w Łodzi

Środa, 2 września 2015 15:39

Budowlani - Arka, 29.08.2015

Arka Gdynia pewnie pokonała Budowlanych w meczu, który zainaugurował rozgrywki rugby na przebudowanym stadionie miejskim w Łodzi. Przed meczem pewnie nikt, a już w szczególności gospodarze nie spodziewali się, że to wyjątkowe dla nich spotkanie zakończy się wygraną aż 46:15.
Po pierwsza połowie nasza drużyna prowadziła 20:8. Pierwsze dwadzieścia minut spotkania, kiedy nasza drużyna się rozkręcała przyniosło naszym dwa przyłożenia, które podwyższył Dawid Banaszek. Ten sam zawodnik kilka minut później zdobył drop-goala i doprowadził do stanu 17:0.
Wtedy do walki poderwali się łodzianie i wywalczyli jedno z dwóch przyłożeń. Końcówka pierwszej części gry należała do kopaczy obu drużyn, którzy trafili po karnym dla swoich ekip.

Po pierwszej połowie, kiedy wynik był jeszcze kontaktowy Arkowcy przykręcili śrubę i zdominowali niemalże całkowicie gospodarzy. Nasza drużyna przeważała szczególnie w stałych fragmentach gry co dało klucz do sukcesu i wysokiej wygranej. Arka radziła sobie szczególnie dobrze w autach, dobrze rozciągała grę co pozwoliło na rozrzucenie obrońców Budowlanych, a indywidualne umiejętności naszych graczy pozwoliły na wykończenie akcji punktami. Na listę punktujących dwa razy wpisał się Sirocki, raz Plichta i Kwiatkowski, który w pierwszej połowie wywalczył również jedno przyłożenie.

Nasza drużyna zainaugurowała rozgrywki rugby na nowym stadionie miejskim w Łodzi. Mecz, który miał być wydarzeniem wyjątkowym i takim, który na długo pozostanie w pamięci kibiców i zawodników na pewno takim był. W pamięci zawodników naszej drużyny pozostanie ze względu na wysoki wynik i styl w jakim go ustanowiono, dla miejscowych natomiast z powodu porażki w pierwszym meczu na nowym obiekcie i kolejnej porażki odniesionej z Arką Gdynia.

 

Foto: Krzysztof Staniszewski
RSS sponsorzy

Portugalia - Szwajcaria NA ŻYWO 6.12.2022 r. MŚ 2022. Gdzie oglądać transmisję TV i stream? Wynik meczu, online, relacja, kursy bukmacherów
Portugalia - Szwajcaria NA ŻYWO. Portugalia zagra we wtorek (6.12.2022) […]
pon, gru 05, 2022
Dziennik Bałtycki