arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Lechia lepsza w derbach

Środa, 9 września 2015 01:10

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia, 05.09.2015

Arka Gdynia uległa Lechii Gdańsk 13:9 w meczu III kolejki Ekstraligi Rugby. Nasza drużyna odniosła pierwszą porażkę od niemal roku, przerywając tym samych passę 15 spotkań bez przegranej.

Arka dobrze zaczęła spotkanie i próbowała prowadzić grę na połowie przeciwnika. Nasza drużyna przeważała przez pierwsze dwadzieścia minut, ale nie udało się tej przewagi udokumentować przyłożeniami. Arkowcy dochodzili do dogodnych sytuacji, ale jedyną zdobyczą były dwa rzuty karne wywalczone przez naszą drużynę, które skutecznie wykonał Szymon Sirocki zastępujący w tym meczu Dawida Banaszka. Popularny „Szatan” pauzował w derbowym spotkaniu z powodu drobnego urazu pleców.
Przewaga naszej drużyny zmalała i druga część pierwszej połowy należała już do gospodarzy, którzy zepchnęli Arkę do defensywy. Biało-zieloni grali bardzo konsekwentnie i twardo co przyniosło rezultat w postaci przyłożenia Grzegorza Buczka.
Na przerwę Arka schodziła prowadząc jednym punktem. To prowadzenie na początku drugiej połowy udało się powiększyć o następne trzy punkty z rzutu karnego, ale na tym zakończyły się zdobycze naszej drużyny.

W drugiej części meczu Arka próbowała konstruować akcje, ale błędy i niedokładność sprawiły, że nie udało zdobyć się przyłożenia.
Biało-zieloni w drugiej części meczu zdobyli drugie przyłożenie, które pozwoliło im wyjść na jednopunktowe prowadzenie. W końcówce meczu gospodarze dorzucili jeszcze trójkę za rzut karny. Mając naprzeciwko konsekwentnie grającą Lechia, która dodatkowo grała bardzo uważnie w obronie nie udało się wywalczyć przyłożenia, które pozwoliłoby wygrać derbowe spotkanie.

„Buldogi” doznały porażki w derbowym spotkaniu, która jest minimalna to jednak biało-zieloni nie pozwolili naszym wywalczyć przyłożenia. Osłabiona Arka grając z bardzo zmotywowanym i zdyscyplinowanym przeciwnikiem nie potrafiła wywalczyć przyłożenia, które mogłoby dać zwycięstwo.

 
RSS sponsorzy

System FALA jednak od lipca. Wzrosty cen biletów mają być niższe, niż zapowiadano
Jak podaje portal gdańsk.pl, system Fala ma rozpocząć działalność na […]
czw, lut 02, 2023
Dziennik Bałtycki