arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

SOBOTA 14:00! Skra – Arka

Piątek, 9 października 2015 10:54

Skra - Arka, 15.03.2008

W sobotę „Buldogi” udadzą się na drugi mecz wyjazdowy w tym sezonie. Tym razem, w Warszawie, zmierzą się z beniaminkiem ekstraligi Skrą, która do najwyższej klasy rozgrywkowej powróciła po siedmiu latach. Ostatni raz Arka i Skra mierzyły się ze sobą w sezonie 2007/2008 kiedy to nasza drużyna dwukrotnie wysoko wygrała: u siebie 51:3 i na wyjeździe 73:3.

W końcówce ubiegłego sezonu warszawiacy awansowali do elity po dwumeczu z Budowlanymi Lublin. Drużyna ze stolicy dwukrotnie okazała się lepsza od Budowlanych najpierw wygrywając 36:24 aby późnej naprawdę z przytupem potwierdzić swój awans do ekstraligi pokonując u siebie Budowlanych aż 44:0.

W ekstralidze w obecnym sezonie drużynie Skry nie idzie już tak dobrze jak w meczach finałowych. Warszawiacy to jak dotąd jedyna drużyna, która nie wygrała meczu w pięciu jesiennych kolejkach. Z dorobkiem tylko jednego punktu (bonus defensywny) zajmują ostatnie miejsce w tabeli.
Mimo, że gospodarze sobotniego meczu okupują dół tabeli to, co ciekawe drużyna ta potrafiła grać w rugby, a brak szczęścia i doświadczenia powoduje, że przegrywają. Gracze z Warszawy zdobywali punkty w meczach z najlepszymi ekipami ligi: Budowlanymi,  Lechią i Pogonią. Z pierwszą z tych drużyn zawodnicy Skry wywalczyli 12 punktów tracąc 26, z biało-zielonymi zdobyli 19 oczek tracąc przy tym ponad pięćdziesiąt, a w meczu z drużyną z Siedlec grając u siebie Skra przegrała tylko siedmioma punktami.
Jednak ostatnia kolejka ligowa to dla Warszawiaków kompletna klapa. Drużyna Skry na wyjeździe w Poznaniu przegrała aż 46:0 w bardzo ważnym meczu z Posnanią, która również miała na kocie same porażki. „Muszkieterom” ta okazała wygrana pozwoliła odbić się od dna tabeli i wskoczyć na szóste miejsce a dla warszawiaków oznaczała samotne pozostanie na dole ligowej klasyfikacji.

Mecz z Arką wydaje się więc być dla drużyny Skry dobrą okazją do przełamania się i udowodnienia sobie, że jest wartościową ekipą. O ile na pewno postarają się zdobyć punkty i utrudnić zwycięstwo naszej drużynie, to jednak „Buldogi” będą zdecydowanym faworytem meczu VII kolejki.

 

Mecze VII kolejki Ekstraligi Rugby:
Skra Warszawa – Arka Gdynia sobota, godz.14.00 (Bedyński, Piotrowicz, Janeczko)
Ogniwo Sopot – Posnania Poznań sobota, godz.17.00 (Reks, Pantoł, Kościelniak)
Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk niedziela, godz.14.00(Szczepański, Piotrowicz, Janeczko)
RC Orkan Sochaczew – Budowlani Łódź S.A. niedziela, godz.14.00 (Jasiński, Jastrzębski, Michałkiewicz)
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki