arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

„Buldogi” zagrają z Ukrainą

Czwartek, 15 października 2015 16:29

Polska - Ukraina, Gdynia, 30.03.2013

W sobotę o godz. 14:00 w Chmielnickim zagrają reprezentacje Polski i Ukrainy. Mecz ten będzie spotkaniem dobrych znajomych z naszej drużyny.
Na mecz i przedmeczowe zgrupowanie trenerzy Marek Płonka i Dariusz Komisarczuk powołali siedmiu graczy Arki. Z Gdyni na zgrupowanie udali się: Radosław, Rafał Kwiatkowski, Paweł Dąbrowski, Dawid Banaszek, Łukasz Szostek, Rafał Szrejber, Radosław Rakowski. W meczu przeciwko naszym sąsiadom zobaczymy również Mateusza Bartoszka, który reprezentuje barwy Arki a obecnie gra we Francji.

Znajomych twarzy nie zabraknie w drużynie ukraińskiej. W meczu powinniśmy zobaczyć zawodnika Arki Władysława Grabowskiego, który udał się na zgrupowanie drużyny ukraińskiej. W niebiesko-żółtych barwach powinniśmy zobaczyć również Oleksandra Łomakina, który w meczu finałowym ekstraligi wystąpił w naszej drużynie wywalczając mistrzostwo Polski. Po stronie ukraińskiej z pewnością zobaczymy doskonale znanego w Gdyni Sergieja Garkawego, który w Arce spędził kilka sezonów.
Warto dodać, że Sergiej w ostatnim, wygranym 17:16, meczu swojej drużyny z Belgią zdobył dwa przyłożenia.

Niestety bilans meczów Polaków z Ukraińcami nie jest zbyt korzystny dla naszej drużyny.  Z jedenastu rozegranych meczów biało-czerwoni wygrali tylko jeden. Był to mecz rozegrany 30 marca 2013r. na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni, gdzie Polacy 13:12 pokonali naszych wschodnich sąsiadów.

Lista wszystkich powołanych zawodników na mecz z Ukrainą:
01. Grzegorz Janiec – CA Saint Etienne (Francja)
02. Radosław Bysewski – Arka Gdynia
03. Marcin Wilczuk – Ogniwo Sopot
04. Adrian Chróściel – Pogoń Siedlce
05. Rafał Kwiatkowski – Arka Gdynia
06. Grzegorz Buczek – Lechia Gdańsk
07. Paweł Dąbrowski – Arka Gdynia
08. Paweł Poniatowski – CO Creusot Bourgogne (Francja)
09. Aleksander Nowicki – AS Macon (Francja)
10. Tomasz Hebda – RC Strasbourg (Francja)
11. Marek Płonka Jr. – Lechia Gdańsk
12. Mateusz Bartoszek – SMRC Saint Medard (Francja)
13. Stanisław Powała-Niedźwiecki – Ogniwo Sopot
14. Dawid Banaszek – Arka Gdynia
15. Patryk Reksulak – Budowlani Łódź SA
16. Łukasz Szostek – Arka Gdynia
17. Dawid Plichta – Orkan Sochaczew
18. Tomasz Gasik – Orkan Sochaczew
19. Rafał Szrejber – Arka Gdynia
20. Tomasz Rokicki – Lechia Gdańsk
21. Radosław Rakowski – Arka Gdynia
22. Marek Grabowski – Budowlani Łódź SA
23. Robert Kwiatkowski – Lechia Gdańsk
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki