arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Ruszyły zapisy do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim

Środa, 11 maja 2016 14:13

Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem PolskimNocny bieg, nocne zapisy! 9 maja o godzinie 23:59 ruszyła rejestracja do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim. Zapisy potrwają do 6 czerwca do godziny 23:59 i dostępne będą na stronie gdyniasport.pl. Kwota wpisowego niezmiennie wynosi 30 złotych. Bieg Główny na dystansie 10 kilometrów wystartuje 17 czerwca o godzinie 23:59.

Bez przerwy na odpoczynek
PKO Grand Prix Gdyni rozkręca się na dobre. Nie zdążyły jeszcze opaść emocje po Biegu Europejskim, a już trzeba zacząć myśleć o Nocnym Biegu Świętojańskim, który wystartuje w nocy z 17 na 18 czerwca. Wcześniej, bo już w nocy z 9 na 10 maja, ruszają do niego zapisy.
W ubiegłym roku na linii startu Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim stanęło prawie 6500 osób. – To wydarzenie ma swój niepowtarzalny klimat. Połączenie tysiąca biegaczy i nocnej Gdyni za każdym razem robi ogromne wrażenie – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Marek Łucyk.

Ulica Świętojańska uhonorowana podwójnie
Każdy z biegów PKO Grand Prix Gdyni jest wyjątkowy. Trzeci przystanek cyklu organizowany jest z okazji święta ulicy Świętojańskiej. Do reprezentacyjnej arterii Gdyni nawiązuje również tegoroczna układanka medalowa. – Jest to jedna z kluczowych dla naszego miasta ulic i bez wątpienia zasługuje ona na szczególne uhonorowanie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Wszyscy, którzy wezmą udział w czerwcowym biegu, będą mieli okazję podziwiać rozświetloną ulicę Świętojańską w pełnej krasie. To właśnie na niej znajduje się słynny podbieg – zdaniem wielu najtrudniejszy fragment 10-kilometrowej trasy. Natomiast po przekroczeniu linii mety biegacze otrzymają wyjątkowy medal – trzeci element czteroczęściowej układanki, która finalnie przedstawi ulicę Świętojańską w dwóch obliczach: tuż po powstaniu oraz współcześnie.

Czas do 6 czerwca
W zeszłym roku bezkonkurencyjny podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim okazał się Gilbert Kipkosgei z Kenii, który na pokonanie 10 kilometrów potrzebował zaledwie 29 minut i 43 sekundy. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Mierzejewska.
Czy w tym roku będziemy świadkami równie dobrych rezultatów? Podjąć wyzwanie może każdy! Zapisy dostępne są w Profilu Zawodnika na stronie gdyniasport.pl i potrwają do
6 czerwca do godziny 23:59.
Pokonaj siebie i walcz o Hondę
Tegorocznemu cyklowi PKO Grand Prix Gdyni towarzyszy hasło: „Pokonaj siebie”, zachęcające do przełamywania własnych barier. Dla jednych jest to wyjście na trening przy brzydkiej pogodzie albo… w nocy, dla drugich pobicie rekordu życiowego – powody są różne, ale każdy z biegaczy, aby stać się silniejszym, musi pokonać swoje słabości.
Do „pokonania siebie” dodatkowo zachęca atrakcyjny konkurs. Wszyscy uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni stoją przed szansą wygrania nowoczesnego samochodu osobowego – Hondy Civic. Aby liczyć się w walce o nagrodę ufundowaną przez dealera Honda Gdynia, trzeba wystartować przynajmniej w trzech z czterech biegów. Między innymi dlatego warto zapisać się do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim.


PKO Grand Prix Gdyni – cykl czterech biegów, w którym w 2015 roku udział wzięło blisko 30 000 uczestników. Wydarzenie  otrzymało Nagrodę im. Tomasza Hopfera za najlepszy cykl w Polsce. Każdy z czterech biegów pozycjonuje się w gronie ośmiu największych imprez biegowych w kraju na dystansie 10 km. PKO Grand Prix Gdyni organizowane jest przez Gdyńskie Centrum Sportu.


Sponsorem tytularnym cyklu PKO Grand Prix Gdyni jest PKO Bank Polski. Bank od wielu lat angażuje się w działania na rzecz sportu, podejmując liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Wspiera także  pracowników w rozwijaniu swoich sportowych pasji. Od 2013 roku realizuje autorski program „PKO Biegajmy razem” i sponsoruje największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Poznań Maraton, PKO Wrocław Maraton, PKO Silesia Marathon, cykle takie jak PKO Grand Prix Gdyni, PKO Rzeszów Biega, biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”,
a także wiele innych, lokalnych zawodów. Podczas wszystkich tych wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Od 2013 roku odbyło się 147 akcji „biegnę dla…”, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 153 beneficjentów kwotą ponad 2,1 mln zł. W sumie od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

 

Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim
RSS sponsorzy

Najpopularniejsze kierunki studiów na Pomorzu. Są najbardziej oblegane, dają szansę na dobrą pracę
Jaki kierunek studiów wybrać, zastanawia się wielu młodych ludzi pod […]
pt, mar 24, 2023
Dziennik Bałtycki