arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Mecz z Budowlanymi w innym terminie?

Piątek, 20 maja 2016 10:36

Arka Gdynia w sobotę zagra w Dublinie z Leinster Rugby w ramach Festiwalu PolskaÉire. Niestety z powodu udziału w tym meczu nasza drużyna nie stawi się na spotkaniu z Budowlanymi Łódź.

Przyjmując zaproszenie od organizatorów Festiwalu PolskaÉire (więcej tutaj) nasz klub miał świadomość, że termin meczu w Irlandii  koliduje z kolejką ligową. Arka wiedziała również, że mecz w Dublinie jest bardzo ważny nie tylko dla organizatorów, ale przede wszystkim dla Polaków zamieszkujących na Zielonej Wyspie. Nie chcieliśmy ich zawieść, wycofując się z udziału w tym wydarzeniu. W związku z tym podjęliśmy działania, które miały na celu uzgodnienie nowego terminu spotkania z wicemistrzem Polski.

Arka Gdynia wystąpiła do Budowlanych z prośbą o zmianę terminu spotkania trzy tygodnie przed zaplanowanym meczem, dokładnie uzasadniając powody. Jednak nasza prośba została odrzucona. O wsparcie w mediacjach z łodzianami prosiliśmy również przedstawicieli Polskiego Związku Rugby. Wiemy, że rozmowy w sprawie przełożenia spotkania trwały niemal do ostatniej chwili, nie może więc być mowy o szoku, zaskoczeniu lub o braku wiedzy o przyczynie ewentualnej nieobecności naszej drużyny w Łodzi.
Wspomnieć należy, że przez dwa najbliższe weekendy Ekstraliga Rugby pauzuje z powodu startów w zawodach reprezentacji rugby 7. W naszym piśmie skierowanym do gospodarzy meczu XVIII kolejki zapewniliśmy ich również, że drużyna Arki może się stawić się w Łodzi również w tygodniu jeśli taki termin zostanie wskazany przez Budowlanych. Gospodarze  pozostali nieugięci twierdząc, że sobota 21 maja, jest jedynym terminem kiedy można rozegrać mecz z Arką.

Mając świadomość konsekwencji niestawienia się na meczu ligowym, mocno wierzymy, że mimo wszystko uda się nam uzgodnić nowy termin spotkania. Również, tak jak przedstawiciele Budowlanych, twierdzimy, że wyniki meczów powinny być ustalane na murawie.
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki