arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka Gdynia w Dublinie na PolskaÉire 2016

Piątek, 20 maja 2016 10:40

Polska Eire 2016W piątek żółto-niebiescy udali się  do Dublina na mecz z legendarną i utytułowaną drużyną Leinster Rugby. Spotkanie z Irlandczykami będzie jednym z głównych wydarzeń festiwalu, który od dwóch lat odbywa się na Zielonej Wyspie.

Nasza drużyna odpowiedziała na zaproszenie Ambasady RP w Dublinie, która pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości i Równości Republiki Irlandii organizuje festiwal w celu wzmacniania relacji polsko-irlandzkich przy pomocy różnych działań sportowych, biznesowych, edukacyjnych i wydarzeń społeczno-kulturalnych. Festiwal jest wynikiem pracy Rady Programowej, która składa się z 20 polskich i irlandzkich członków reprezentujących różne krajowe i lokalne organizacje w Irlandii.

Wśród wielu festiwalowych wydarzeń znalazł się m.in. koncert Kayah & Kíla  czyli efekt współpracy pomiędzy znakomitą polską piosenkarką Kayah a liderem irlandzkiej grupy folkowej Kíla. Natomiast już dzisiaj kultową Listę Przebojów Trójki z Dublina poprowadzi Marek Niedźwiecki.

Drużyna Arki Gdynia, jako polski przedstawiciel najpopularniejszej dyscypliny sportu w Irlandii, otrzymała zaproszenia do udziału w meczu towarzyskim z drużyną Leinster, który ma być najważniejszym sportowym wydarzeniem Festiwalu PolskaÉire.
Druga edycja Festiwalu PolskaÉire, której ogólnym celem jest wzmacnianie relacji polsko-irlandzkich i budowanie pozytywnego obrazu Polaków w Irlandii,  odbywa się w dniach 16-22 maja. W ramach festiwalu zaplanowano ponad 80 wydarzeń w takich miastach i ośrodkach jak Dublin, Cork, Galway, Limerick, Waterford, Ennis czy Gorey.

Trzymamy kciuki za naszą drużynę! Początek meczu o godz. 16:00 czasu polskiego.
Więcej o festiwalu na stronie polskaeirefestival.org
RSS sponsorzy

Na gdańskiej Zaspie nie brakowało kolorowych świateł, ani świątecznej atmosfery. Kolejne miejskie iluminacje i choinka włączone
Miasto Gdańsk postanowiło w 2022 roku dawkować emocje włączania miejskich […]
wt, gru 06, 2022
Dziennik Bałtycki