arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Z kim zagramy w GPS 7 w Gdyni

Piątek, 15 lipca 2016 15:16

Mistrzostwa Europy Rugby 7Święto rugby zbliża się do nas wielkimi krokami. Już w najbliższy weekend w Gdyni zagrają najsilniejsze reprezentacje Europy. Stawka turnieju będzie olbrzymia, bowiem w naszym kraju rozstrzygnie się walka o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu.
 
Polska w Grupie B
Razem z nami w fazie zasadniczej turnieju zagrają reprezentacje Francji, Wielkiej Brytanii Lions i Gruzji. Każda z tych drużyn jest dobrym znajomym naszej kadry. Przeciwko Francuzom zagramy po raz trzeci w tej edycji cyklu. Co ciekawe podczas każdego z turniejów w tym roku, zawsze w pierwszym meczu graliśmy przeciwko Francji. Niestety oba spotkania kończyły się porażkami Biało – Czerwonych. W Moskwie przegraliśmy 29:12, zaś w Exeter 36:12. Należy jedna pamiętać, że Francuzi dwukrotnie w ostatnim czasie zwyciężali cały cykl Mistrzostw Europy. W tym roku, także są jednymi z faworytów do wygrania całej imprezy. Zarówno w Exeter jak i Moskwie, Francja dochodziła do ścisłego finału. Tam jednak musiała uznać dwukrotnie wyższość gospodarzy.
 
Wielka Brytania Lions to kolejny z faworytów całego turnieju. Brytyjczycy szlifują formę przed igrzyskami olimpijskimi i czynią to w niezwykle skuteczny sposób. W Moskwie Lions wyszli z grupy, z pierwszego miejsca, nie zaznając w fazie grupowej goryczy porażki. Polska przegrała z Lions 28:7 na zakończenie rywalizacji w części zasadniczej zawodów. Wielka Brytania Lions prezentowała znakomitą postawę aż do półfinałowego spotkania z gospodarzami, które przegrała różnicą siedmiu „oczek”, w meczu o brąz Lions pokonali Niemcy 28:5. W Exeter Wielka Brytania Lions prezentowała upór i determinację godna gospodarza mistrzowskiego turnieju, zwyciężając grupę. W fazie pucharowej Lions wyraźnie opadli z sił, czego dowodem był słaby mecz przeciwko Rosji, przegrany 5:7.
 
Gruzini zaprezentowali się Moskwie z bardzo dobrej strony. Tocząc przez długi czas równorzędny mecz z gospodarzami. W kolejnym meczu, także twardo walczyli z ekipą Wielkiej Brytanii Royals, jednak górą byli rywale. Zwycięstwo przyszło dopiero w ostatnim meczu z Litwą. W kolejnej fazie los skojarzył Gruzję z drużyną Lions, tu lepsza okazała się ekipa z Wysp Brytyjskich pokonując Gruzje 36:0. Ostatecznie Gruzini zakończyli turniej w Moskwie z dziesięcioma punktami w klasyfikacji generalnej. W Exeter Gruzja dwukrotnie remisowała w grupie, zaś jedno spotkanie przegrała, natomiast w fazie pucharowej dwukrotnie ulegała drużynom gospodarzy Lions i Royals by na końcu przegrać z Reprezentacją Włoch. Po dwóch turniejach w klasyfikacji generalnej Gruzja zajmuje siódme miejsce.
 
Paweł Plecha
źródło: www.pzrugby.pl

Terminarz gier w turnieju GPS 7 w Gdyni:
Sobota
10:30 Niemcy – Włochy
10:52 GB Royals – Litwa
11:14 Rosja – Portugalia
11:36 Hiszpania – Belgia
11:58 GB Lions – Gruzja
12:20 Francja – Polska

13:15 GB Royals – Włochy
13:37 Niemcy – Litwa
13:59 Hiszpania – Portugalia
14:21 Rosja – Belgia
14:43 Francja – Gruzja
15:05 GB Lions – Polska

16:00 GB Royals – Niemcy
16:22 Włochy – Litwa
16:44 Hiszpania – Rosja
17:06 Portugalia – Belgia
17:28 Francja – GB Lions
17:50 Gruzja – Polska

Niedziela:
10:30 ćwierćfinały
12:00 półfinały
15:00 mecze o poszczególne miejsca
RSS sponsorzy

Kto nie powinien pić energetyków? Dla nich ten napój może być zagrożeniem
W ostatnich dniach głośno zrobiło się w Polsce na temat […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki