arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

W SOBOTĘ INAUGURACJA RUNDY JESIENNEJ

Piątek, 9 września 2016 20:24

fot. Waldemar Chróściel

Już jutro meczem o godz. 16:00 Arka Gdynia zainauguruje rozgrywki rundy jesiennej ekstraligi. Na Narodowym Stadionie Rugby nasza drużyna podejmie Pogoń Siedlce, w której zobaczymy byłego gracza żółto-niebieskich, Sergieja Garkawego. Wstęp na mecz wolny.

Runda jesienna, którą w sobotę zaingerują kluby ekstraligi będzie wyjątkowa. Nie będzie pierwszą częścią sezonu, jak poprzednio, lecz jedynie stanie się wstępem do nowego sezonu, który zacznie się w marcu 2017r. Władze Polskiego Związku Rugby zdecydowały, o zmianie systemu rozgrywek na okres wiosna – jesień. Oznacza to, że w roku 2017 Mistrza Polski poznamy w listopadzie. Dokładniej mówiąc, najważniejszy mecz sezonu odbędzie się w Święto Niepodległości.
Sobotni mecz będzie pierwszym spotkaniem z okresu przejściowego, który ma doprowadzić rozgrywki do właściwego sezonu 2017.  Kluby ekstraligi walczyć będą w dwóch grupach, a zwycięscy grup spotkają się w finale, który wyłoni zdobywcę Pucharu Polski Ekstraligi. Ze względu na to, że  w roku 2016 wyłoniono już mistrza Polski, zwycięzca finału nie będzie mógł cieszyć się ponownym tytułem mistrzowskim.

W letniej przerwie między rozgrywkami w naszej drużynie nie doszło do zmian kadrowych. W klubie udało się utrzymać wszystkich graczy, którzy dotychczas reprezentowali barwy Arki. Nasza drużyna w sobotę powinna zagrać w podobnym zestawieniu jak w ostatnim meczu poprzedniego sezonu.

Ekstraliga kolejka I – 10-11.09.2016
Grupa A
Master Pharm Budowlani SA Łódź – KS Budowlani Lublin, sobota godz. 15.00 (Kasperek, Piotrowicz, Giroud)
RC Arka Gdynia – MKS Pogoń Siedlce, sobota godz. 16.00 (Jasiński, Kościelniak, Michalik)
Grupa B
MKS Ogniwo Sopot – RC Orkan Sochaczew, sobota godz. 13.30 (Szczepański, Szostek, Kościelniak)
RC Lechia Gdańsk – RzKS Juvenia Kraków, niedziela godz. 15.00 (Michałkiewicz, Michalik, Kasperek)
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki