arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Nadbiega PKO Grand Prix Gdyni 2018

Niedziela, 11 lutego 2018 09:17

Plakat Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim 2018

Znany i lubiany cykl biegowy PKO Grand Prix Gdyni powraca! Już 17 i 18 lutego tysiące zawodników wystartują w Biegu Urodzinowym. Aby znaleźć się wśród nich, wystarczy wejść na stronę internetową gpx.gdyniasport.pl (http://grandprixgdyni.pl/aktualnosci/zapisy-na-pko-grand-prix-gdyni-2018-otwarte/) i zapisać się!

Gdynia kocha bieganie. Z wzajemnością. Właśnie dlatego, już za dwa lata, ze Skweru Kościuszki wystartują uczestnicy mistrzostw świata w półmaratonie. O wiele wcześniej, bo w lutym tego roku, ruszy PKO Grand Prix Gdyni 2018 – największy cykl biegów ulicznych w północnej Polsce. Rywalizacja tradycyjnie rozpocznie się od Biegu Urodzinowego, upamiętniającego nadanie Gdyni praw miejskich. Impreza podzielona zostanie na dwa dni (17-18 lutego): pierwszego odbędą się starty młodzieżowe i marsze nordic walking, drugiego zaś bieg główny na dystansie 10 kilometrów.

W 2017 roku w zawodach najszybszy okazał się Tomasz Grycko – trzykrotny zwycięzca całego cyklu. Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Monika Czapiewska. W biegu głównym wystartowało 4199 uczestników, a kolejne 639 osób wzięło udział w imprezach towarzyszących.

KTÓRĘDY POBIEGNIEMY?
Trasy, które miały swoją premierę w 2017 roku, spotkały się z entuzjastyczną oceną uczestników. Dlatego w nowej edycji nie zabraknie między innymi słynnego już „górskiego” podbiegu ulicą Witomińską. Odmieniona trasa Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim będzie przypominać tę znaną z majowego Biegu Europejskiego.

Dokładny przebieg trasy Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim:
START: Gdynia Arena – Sportowa – Łużycka – Rondo Macieja Brzeskiego – Stryjska – Aleja Zwycięstwa – Świętojańska – Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego – Bulwar Nadmorski –Zawiszy Czarnego – Danuty Baduszkowej – Armii Krajowej – Świętojańska – Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego – Władysława IV – Aleja Zwycięstwa – Stryjska – Rondo Macieja Brzeskiego – Łużycka – Górskiego – META: Gdynia Arena.

Trasa zawodów jest szybka i płaska, a najlepsi uczestnicy regularnie osiągają na niej czasy poniżej 30 minut. Można podzielić ją na dwie zasadnicze części: pierwsza stanowi lekki zbieg, druga podbieg.

Zachęcamy do rejestracji i trzymamy kciuki za udane starty. Nieustannie naprzód!

***

PKO Grand Prix Gdyni – cykl czterech biegów, w którym regularnie bierze udział ponad 20 tys. uczestników. Wydarzenie otrzymało Nagrodę im. Tomasza Hopfera za najlepszy cykl w Polsce. Każdy z czterech biegów głównych pozycjonuje się w gronie ośmiu największych imprez biegowych w kraju na dystansie 10 km. PKO Grand Prix Gdyni organizuje Gdyńskie Centrum Sportu. W 2018 roku Bieg Urodzinowy odbędzie się w dniach 17-18 lutego, Bieg Europejski 12 i 13 maja, Nocny Bieg Świętojański 22 czerwca, a Bieg Niepodległości oczywiście 11 listopada.
RSS sponsorzy

Oto szkoleniowiec, na którego czekał cały polski futbol [wideo]
Nie ulega wątpliwości, ze dreszczyk emocji musi towarzyszyć nawet tak […]
pt, mar 24, 2023
Dziennik Bałtycki