arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Mistrzostwa Polski XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2019

Sobota, 7 września 2019 20:09

mistrzostwa_polski_MTB_2019_385x285_Obszar roboczy 1

Malownicze i niezwykle wymagające trasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, fantastyczny nadmorski klimat oraz wielkie doświadczenie w organizacji imprez najwyższego szczebla. Polski Związek Kolarski zdecydował, że kolejna odsłona mistrzostw Polski w maratonie MTB zagości w mieście z morza i marzeń! Wydarzenie zaplanowane na 8 września 2019 roku odbędzie się w ramach 14. edycji 7R CST MTB Gdynia Maraton.

Koszykarska stolica Polski, żeglarskie eldorado, najważniejsze miejsce na biegowej mapie Pomorza. Podobne określenia można mnożyć w nieskończoność, ponieważ Gdynia od lat uważana jest za miejsce oddychające sportem, gdzie szeroko rozumiana aktywność fizyczna funkcjonuje nie tylko w wielkich arenach, ale również przestrzeni miejskiej. Do długiej listy dyscyplin, które pokochały nasze miasto od niedawna można zaliczyć również kolarstwo.

W czerwcu 2017 roku nad morzem pojawiły się największe gwiazdy krajowego peletonu z Rafałem Majką na czele. Wszystko po to, aby rozstrzygnąć kwestie mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Bój o medale rozegrał na ulicach Gdyni, a ze złotych krążków cieszyli się wówczas Karolina Karasiewicz oraz Adrian Kurek.

Dwa lata później mieszkańcy ponownie będą mogli z zapartym tchem śledzić losy rywalizacji mistrzów dwóch kółek. W tym razem w nadmorskiej scenerii zaprezentują się specjaliści MTB.
– Wizyta najlepszych „górali” w kraju to jedno z najważniejszych wydarzeń w kolarskim kalendarzu. Cieszę się, że w 2019 roku ich gospodarzem będzie Gdynia. Jesteśmy gotowi, by sprostać kolejnemu wyzwaniu – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

W ramach zmagań rozegrane zostaną wyścigi mistrzowskie elity, kolarzy do lat 23 (80 km) oraz juniorów (60 km). A to wszystko pod szyldem 14. edycji 7R CST MTB Gdynia Maraton, który co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców regionu, a na starcie oprócz profesjonalnych zawodników można spotkać amatorów w każdym wieku.
– Organizacja najważniejszych imprez sportowych w kraju i nie tylko tak mocno weszła nam w krew, że nie możemy się zatrzymać – zauważa wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk. I dodaje: – Każde kolejne wydarzenie stanowi dla nas niezwykły zastrzyk energii. Jestem przekonany, że doświadczenie zdobyte przez ostatnie lata pozwoli nam wznieść tę imprezę na wyższy szczebel. To będzie prawdziwe kolarskie święto!

 

 
RSS sponsorzy