arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim!

Piątek, 27 września 2019 09:42

plakat_bieg_niepodleglosci_2019 [Odzyskane]_Obszar roboczy 1

 

Święto Niepodległości to dzień niezwykle ważny dla Polski. Gdynia również wyjątkowo włącza się w jego obchody. Tradycyjnie już 11 listopada odbędzie się ostatnie z cyklu Grand Prix Gdyni ściganie biegaczy – Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Nie zwlekaj i skorzystaj z tańszych zapisów do 28 października!

Zdobądź medal oraz koszulki!

11 listopada na sportowo? W Gdyni to już tradycja. Tego dnia, nieprzerwanie od 2014 roku, mieszkańcy Gdyni i nie tylko, meldują się na skwerze Kościuszki, by hucznie i aktywnie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości. To dzień, w którym Grand Prix Gdyni Biegiem Niepodległości z PKO Bankiem Polskim zamyka swój cykl.

W pakietach startowych uczestnicy otrzymają koszulki: białą lub czerwoną, z których następnie utworzą na starcie największą żywą flagę w północnej Polsce. Tym razem jednak biegacze będą mogli wrócić do domu z dwoma specjalnymi t-shirtami. Firma 4F dodatkowo bowiem daje możliwość nabycia dedykowanej gdyńskiej koszulki z limitowanej serii. Zapraszamy na stoisko 4F ulokowane w biurze zawodów.

Natomiast po finiszu na Skwerze Kościuszki na uczestników czekać będą pamiątkowe medale. Tym razem będzie to okręt ORP Błyskawica. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji „Biegnij, ciesz się, zwyciężaj” stawiamy na życie w ruchu, dlatego motywem przewodnim tegorocznej kolekcji medalowej będą maszyny i pojazdy obecne w życiu gdynian oraz nierozerwalnie kojarzące się z miastem z morza i marzeń.

Zapisy elektroniczne, dzięki którym można nabyć pakiety startowe w niższych cenach trwać będą do 28 października. Po tym czasie dostępne będą w Centrum Handlowym Riviera oraz biurze zawodów.

Trasa? Znana i lubiana

Na 10-kilometrową trasę, doskonale znaną z poprzednich lat, wyruszymy ze skweru Kościuszki. Następnie ulicami: Waszyngtona, Wendy i Chrzanowskiego pobiegniemy na długą prostą ciągnącą się przez ulicę Polską. Gdy zawrócimy w kierunku Śródmieścia przy pomniku Ofiar Grudnia 1970, na liczniku będzie już 3,5 km. Połowa trasy czeka nas za skrętem Jana z Kolna w ulicę Tadeusza Wendy. Tam też dotrzemy do punktu z wodą.

Biegnąc dalej w ulicę Portową, a następnie Świętojańską, dotrzemy do Urzędu Miasta. Wówczas zacznie się wyścig w kierunku Bulwaru Nadmorskiego, którym – ile sił w nogach – należy będzie przebiec w stronę skweru. Tam nastąpi spektakularny finisz każdego z uczestników.

Biało-czerwone serca

Tegorocznym biegiem rozpoczynamy drugą setkę obchodów odzyskania niepodległości. To święto, które w Gdyni czczone jest z wielką pompą. Minutę przed startem Biegu Głównego uczestnicy chóralnie odśpiewają Mazurka Dąbrowskiego, a podczas startu stworzą największą, żywą, biało-czerwoną flagę w północnej Polsce.

Start w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim stało się dla całego Pomorza tradycją porównywalną z jedzeniem rogali świętomarcińskich. To wspaniała manifestacja miłości do ojczyzny oraz sportu, pełna radości oraz uśmiechu. Cieszymy się, że mieszkańcy w aktywny sposób chcą świętować z nami tak ważne dla naszego kraju wydarzenie – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki.
NAJBLIŻSZY MECZ ZA:

dni
0
5
godzin
0
8
minut
2
9
sekund
3
5

RSS sponsorzy

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki sondażu exit poll. PiS 43,6 proc., KO 27,4 proc., SLD 11,9 proc., PSL 9,6 proc., Konfederacja 6,4 proc.
Wybory parlamentarne 2019. Sondaż exit poll przygotowany przez pracownię IPSOS […]
nie, paź 13, 2019
Dziennik Bałtycki

Witaj, świecie!
Witaj w WordPressie. To jest twój pierwszy wpis. Zmodyfikuj go […]
śr, cze 13, 2018
AB Inwestor