arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Minimalna porażka w derbach

Poniedziałek, 21 września 2020 08:40

vs_l

RC Lechia Gdańsk v RC Arka Gdynia 16:15 (8:5)

Punkty Lechia: Igor Górniewicz 5, Aleko Gigashuili 5, Paweł Boczulak 3, Rafał Janeczko 3.
Punkty Arka: Oskar Cichosz 5, Sam Hampson 5, Anton Shashero 5.

Minimalną porażką zakończył się derbowy mecz przeciwko Lechii Gdańsk. Już od pierwszej minuty mogliśmy oglądać niezwykle zacięte spotkanie. Prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Do przerwy byliśmy świadkami po jednym przyłożeniu dla każdej z ekip. Dla Buldogów przyłożenie po akcji na skrzydle zdobył Oskar Cichosz. Po zmianie stron piłkę na pole punktowe gdańszczan zaniósł Sam Hampson. Jest to pierwsze przyłożenie tego zawodnika w żółto-niebieskiej koszulce. Brytyjczyk zadebiutował w barwach Arki przed tygodniem w meczu przeciwko Skrze Warszawa. W ostatnich minutach meczu, przy prowadzeniu naszej drużyny 15:13, sędzia dopatrzył się przewinienia i podyktował rzut karny dla Lechii. Celnym kopnięciem za 3 pkt. Rafał Janeczko ostatecznie dał zwycięstwo gdańszczanom 16:15. Naszej drużynie na otarcie łez pozostaje punkt defensywny oraz nadzieja, że już za tydzień w meczu przeciwko Orkanowi Sochaczew to do nas się los uśmiechnie i to my będziemy mogli się cieszyć ze zwycięstwa. 

Wartym odnotowania jest też debiutancki występ w pierwszym składzie Krystiana Szopy. Ten młody chłopak jeszcze do niedawna bronił barw piłkarskiej Arki, a treningi z rugbową sekcją zaczął zaledwie cztery miesiące temu. Życzymy mu wielu przyłożeń i samych wygranych meczy.
RSS sponsorzy

Oto szkoleniowiec, na którego czekał cały polski futbol [wideo]
Nie ulega wątpliwości, ze dreszczyk emocji musi towarzyszyć nawet tak […]
pt, mar 24, 2023
Dziennik Bałtycki