arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Derbowe zwycięstwo z Ogniwem

Poniedziałek, 13 czerwca 2022 08:49

thumb

Rugbiści Arki Gdynia udanie zakończyli sezon pokonując na wyjeździe aktualnego mistrza Polski Ogniwo Sopot. Arka zaczęła mecz mocnym atakiem pokazując duża przewagę drużynową i determinację. Zaowocowało to pierwszym przyłożeniem już w 3 minucie spotkania – autorem punktów był Philip Botha.

Kolejne 10 minut gry to przewaga Sopocian, która została udokumentowana dwoma celnymi kopami na słupy. Na tablicy pojawił się wynik 6-7.

W meczu było widać nerwowość obu drużyn jednak to Arka w tym spotkaniu pokazała większą dojrzałość gry i lepszą skuteczność. Do przerwy gdynianie zdobyli jeszcze dwa przyłożenia zarysowując swoją przewagę w meczu. Wynik do przerwy to 19-6.

Druga połowa zaczęła się tak samo mocnym atakiem jak na początku meczu i w 47 minucie Arka zdobyła kolejne 7 oczek. W dalszej części gry Ogniwo próbowało odrobić straty. Po dobrze zorganizowanej formacji maula autowego sopocianie zdobyli swoje pierwsze w tym meczu przyłożenie. Jednak wynik 26-13 nie zmienił się do końca meczu.

Ostatni mecz sezonu jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Po średniej dyspozycji w środkowej fazie sezonu widać, że nasza drużyna wróciła na właściwe tory.

Z niecierpliwością będziemy czekać na wznowienie rozgrywek.
RSS sponsorzy

Najpopularniejsze kierunki studiów na Pomorzu. Są najbardziej oblegane, dają szansę na dobrą pracę
Jaki kierunek studiów wybrać, zastanawia się wielu młodych ludzi pod […]
pt, mar 24, 2023
Dziennik Bałtycki