arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Rusza sezon na łyżwy. Otwarcie gdyńskiego lodowiska

Czwartek, 15 grudnia 2022 23:01

lodowisko

W piątek 16 grudnia fani łyżew wjadą na lodową taflę. Oficjalne rozpoczęcie sezonu na nowo powstałym lodowisku zaplanowano na godzinę 17:00.

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na inaugurację gdyńskiej ślizgawki. Jestem przekonany, że niezwykle klimatyczne sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego uczyni ten sezon wyjątkowym, a mali i duzi łyżwiarze będą mieli sporo frajdy z jazdy. Do zobaczenia na tafli – zachęca Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Jako pierwsze lód sprawdzą dwie solistki ze szkoły łyżwiarstwa Łyżwy3City.pl. Panie wykonają pokaz jazdy, który będzie składał się ze skoków, piruetów, sekwencji kroków i elementów wykonywanych przez profesjonalnych łyżwiarzy na zawodach.

Wśród prezentujących swoje sportowe umiejętności zobaczymy utytułowaną łyżwiarkę Emilię Rewako. W swojej karierze zdobyła mistrzostwo polski w tańcach na lodzie, kilkukrotnie brała udział w mistrzostwach świata juniorów. Była również uczestniczką popularnego programu telewizyjnego „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”. 

Kolejnym punktem programu otwarcia lodowiska będzie godzinna nauka jazdy na łyżwach dla początkujących. Czekają nas konkursy i animacje z wykorzystaniem pachołków, tyczek, krążków, obręczy hula-hop i szarf. Uczestnicy poznają prosty układ choreograficzny, który zakończy oficjalną część. Dla osób biorących udział w zabawie na lodzie organizatorzy przewidzieli pamiątkowe gadżety.

Przypomnijmy, że oprócz samego lodowiska powstało także zaplecze socjalne i sanitarne oraz wypożyczalnia sprzętu: łyżew, kasków, a także specjalnych chodzików („pingwinków”) dla osób rozpoczynających naukę. Dostępny będzie również serwis umożliwiający naostrzenie swoich łyżew.

Odkryte lodowisko z taflą o wymiarach 19 m x 30 m zlokalizowane jest na parkingu zewnętrznym Centrum Handlowego Riviera i dostępne będzie 7 dni w tygodniu. Szczegółowy grafik i cennik znaleźć można na gdyniasport.pl.

 
RSS sponsorzy

Te zabytkowe samochody i motocykle dostępne są od ręki. Zobacz jakie pojazdy można kupić w sieci. Niektóre okazy zaskakują!
Wyjątkowe zabytki i oldtimery, klasyki czasów minionych, zobacz wyjątkową galerię […]
sob, maj 27, 2023
Dziennik Bałtycki