arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

W sobotę na NSR zagramy z Belgią

Piątek, 17 lutego 2023 20:47

foto-1

Wielkie sportowe emocje czekają nas w najbliższą sobotę, kiedy to reprezentacja polskich rugbistów podejmie drużynę Belgii. Początek meczu o godzinie 21:15 na Narodowym Stadionie Rugby przy ulicy Kazimierza Górskiego 10. Zawody odbywać będą się w ramach rozgrywek Rugby Europe Championship.

Rugby Europe Championship to pierwszy poziom europejskich rozgrywek mistrzowskich (poza zamkniętym turniejem Six Nations). W bieżącej edycji tej ligi występuje 8 zespołów. Po zawieszeniu Rosji, organizatorzy dołączyli trzy kraje, wśród których znalazła się Polska. W pierwszym etapie drużyny podzielone zostały na dwie grupy:

W sobotnim spotkaniu naprzeciw siebie staną dwie drużyny, które nie zaznały zwycięstwa w bieżących rozgrywkach. Zarówno Polacy, jak i Belgowie będą chcieli zdobyć pierwsze punkty i powalczyć o wyższe miejsce w tabeli, co gwarantuje kibicom wielkie sportowe emocje. Do kadry narodowej zostali powołani zawodnicy RC Arki Gdynia Dawid Banaszek i debiutujący w tym gronie 17-letni Adam Zapędowski, więc tym bardziej warto wybrać się na gdyński stadion.

Przed meczem będzie możliwość spotkania z byłymi reprezentantami Polski, obejrzenia rozgrzewki oraz zakupu pamiątkowych gadżetów związanych z rugby. Bilety na to spotkanie można kupić wyłącznie on-line. Nie ma możliwości zakupienia ich w kasach Narodowego Stadionu Rugby.

Bilety dostępne na: kupbilet.pl

Mecz będzie transmitowany na żywo od godziny 20:45 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej oraz Smart TV.
RSS sponsorzy