arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Weekend pod znakiem reprezentacji

Poniedziałek, 18 maja 2009 09:41

Miniony weekend minął pod znakiem spotkań z udziałem naszej reprezentacji.

Polacy, po bardzo zaciętym meczu, wygrali 30:28 w Kiszyniowie z Mołdawią. Biało-czerwoni pod wodzą Tomasza Putry wygrywali do przerwy 15:8, jednak wynik rozstrzygnął się dopiero w ostatniej minucie za sprawą punktów zdobytych przez Romualda Berthe. To cenne zwycięstwo daje nam realne szanse na udział w Pucharze Świata (zespół Mołdawii spadł na ostatnie miejsce w tabeli Puchary Europy Narodów dywizji 2A).

W sobotę swoje mecze rozegrała też kadra siódemek prowadzona przez Krzysztofa Folca. W ramach sopockiego turnieju Hodura 7s polacy zajęli drugą lokatę. Reprezentacja przegrała w finale memoriału z Portugalią 14:57 (drogę do finału otworzyło zwycięstwo ze Szwedami 12:7). Trzecie miejsce zajęła Gruzja. Kolejny turniej z udziałem polskich siódemek już 6 czerwca w Odessie.

Ostatnie wydarzenie, o którym z przyjemnością informujemy jest bardzo cenne dla promocji rugby w Polsce. Fotoreportaż Łukasza Ostalskiego na temat kobiecego rugby zdobył II nagrodę w kategorii sport w najbardziej prestiżowym konkursie fotograficznym w Polsce (GRAND PRESS PHOTO). Graulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
RSS sponsorzy

Wojna na Ukrainie 2023 na żywo. Najnowsze informacje - relacja
9 lutego 2023 r. jest 351. dniem wojny. Zełenski składa […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki