arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Australijczyk i Smoki przyjadą do Gdyni

Wtorek, 27 kwietnia 2010 11:17

Jeśli lubisz rugby musisz zarezerwować sobie czas w sobotę 1 maja. Tego dnia o godz. 15.30 na stadionie rugby w Gdyni dojdzie do pojedynku RC Arka z Juvenią Kraków.

Gdyńscy kibice mają prawo odczuwać wyraźny apetyt na dobry mecz rugby. Tak się niefortunnie złożyło, że w kwietniu „Buldogi” ani razu nie zagrały przed własną publicznością! Jedyny, w mijającym miesiącu, mecz Arka zagrała 19 kwietnia w Poznaniu wygrywając z ostatnią w tabeli ekstraligi Posnanią 30:20. W najbliższą, już majową, sobotę gdyńscy rugbiści podejmą popularne krakowskie „Smoki”. Juvenia to drużyna, która po minionym sezonie miała ogromne problemy organizacyjno-finansowe. Mówiło się nawet o nie przystąpieniu do bieżących rozgrywek rugbistów z Krakowa. Na szczęście kłopoty udało się pokonać i Juvenia znów walczy w polskiej ekstralidze i chociaż zajmuje dopiero 6. miejsce (9 spotkań, 15 punktów) to nadal ma teoretyczne szanse na awans do półfinałów play-off. Jej nowym atutem ma być pozyskanie do współpracy australijskiego trenera Billa Regana. Szkoleniowiec ten poza swoim ojczystym krajem pracował także we Francji i Norwegii, gdzie prowadził m.in. Oslo Rugby Klubb. Co ciekawe rugbiści Juvenii sami składają się na jego wynagrodzenie…
Jaki postęp zrobiła ta drużyna pod wodza Australijczyka będzie można przekonać się już w sobotę przychodząc na „Narodowy”. Kibiców Arki interesuje jednak to, w jakiej formie są „Buldogi”.
- W bojowej! – deklaruje Wojciech Ruszkiewicz, filar młyna Arki. – Liczymy na powrót do składu po kontuzji Łukasza Szostka, no i musimy wygrać z Juvenią, jeśli myślimy o złocie – dodaje rugbista gdyńskiej Arki.
Bilety na mecz z Juvenią kosztują 5 złotych. Panie i młodzież do lat 14 wchodzą za darmo. Wejściówki można już kupować w internecie wchodząc na stronę:

 http://www.bileteria.pl/opis-wydarzenia.aspx?MaxEventId=17818
RSS sponsorzy

Najpopularniejsze kierunki studiów na Pomorzu. Są najbardziej oblegane, dają szansę na dobrą pracę
Jaki kierunek studiów wybrać, zastanawia się wielu młodych ludzi pod […]
pt, mar 24, 2023
Dziennik Bałtycki