arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

RC Arka gra z Budowlanymi i pomaga Piotrkowi

Piątek, 4 czerwca 2010 09:06

W niedzielę o godzinie 16 na „Narodowym” w Gdyni mecz na szczycie polskiej ekstraligi rugby. Wicemistrz Polski Arka Gdynia zmierzy się z mistrzami Budowlanymi Łódź. Podczas spotkania wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Gdyni będa zbierać pieniądze na pomoc choremu na porażenie mózgowe 14-letniemu Piotrowi Lipińskiemu.
Mecz z Budowlanymi będzie spotkaniem bardziej o prestiż aniżeli o zmianę pozycji przed play-off. Tu wszystko jest jasne: Budowlani zakończą sezon zasadniczy na 1. miejscu, Arka na trzecim. Łodzianie czekają na swojego rywala w półfinale mistrzostw Polski, gdynianie zagrają w nim z Lechią w Gdańsku (12 czerwca, godz. 13). – Pojedynek z Budowlanymi pokaże, kto z nas ma bardziej wartościowe rezerwy – mówi serwisowi arkarugby.pl trener Maciej Stachura. – Dam odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, ale to nie znaczy, że nie chcemy tego meczu wygrać. Myślę, że z podobnym założeniem przyjadą do Gdyni Budowlani – dodaje Stachura.
Początek niedzielnego meczu o godz. 16. Bilety kosztują 5 złotych i będzie je można kupić także przed meczem w kasie stadionu przy ul. Kazimierza Górskiego. Panie i młodzież wchodzą za darmo.
Podczas meczu z mistrzem Polski grupowa kolegów i koleżanek ucznia I klasy gimnazjum Zespołu Szkół nr 11 na gdyńskim Pogórzu Piotra Lipińskiego będzie zbierać pieniądze na pomoc w jego rehabilitacji.