arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Tomasz Putra chwali rugbistów Arki

Poniedziałek, 16 sierpnia 2010 09:59

Selekcjoner reprezentacji Polski Tomasz Putra wraz ze swoim asystentem Wiesławem Woronko, gościli w piątek na treningu RC Arka Gdynia. Putra w samych superlatywach wyrażał się o zaangażowaniu i frekwencji na treningach „Buldogów”.

Trener Putra wizytuje polskie kluby rugby, patrzy na treningi, rozmawia z zawodnikami i działaczami, chcąc poprawić współprace na linii reprezentacja – kluby. Zdaniem asystenta Putry – Wiesława Woronko w reprezentacji Polski może znaleźć się 6-7 rugbistów Arki. Wraz z trenerem Putrą wizytował on także pozostałe trójmiejskie kluby, ale Arka w jego ocenie wypadła najlepiej. – Było na tyle dużo zawodników, że można było rozegrać sparing wewnętrzny i jeszcze byli rezerwowi. To nie zdarza się w każdym polskim klubie – mówi serwisowi arkarugby.pl Woronko. Selekcjoner chwalił zaangażowanie w treningi i przygotowanie rugbistów Arki do nowego sezonu.
Pierwszy mecz sezonu 2010/11 polskiej ekstraligi rugby arkowcy zagrają już w niedzielę 22 sierpnia o godz. 16 z Posnanią na Narodowym Stadionie Rugby przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdyni. Na ten mecz wstęp będzie wolny. Wiadomo też, że w tym spotkaniu nie wystąpi raczej wiązacz młyna Rafał Wojcieszak, który postanowił wznowić treningi z…Lechią Gdańsk. Arka zaproponowała Lechii wykupienie jego licencji, ale do 10 sierpnia to nie nastąpiło. W tej sprawie panuje impas i nie jest wykluczone, że popularny „Michigen” nie zagra w żadnym klubie. Bardziej prawdopodobne jest przejście z Arki via Flota Gdynia do Ogniwa Sopot 25-letniego zawodnika ataku Krzysztofa Korbolewskiego. Sopocki klub musi jednak uregulować kwestię finansową wobec Arki.
Do gry w Arce zgłoszony został także 31-letni gracz ataku Siergiej Garkawyj. Będzie to powrót, po prawie dwóch latach, do gdyńskiej drużyny reprezentanta Ukrainy w rugby 15 i 7-osobowym.
RSS sponsorzy

Najpopularniejsze kierunki studiów na Pomorzu. Są najbardziej oblegane, dają szansę na dobrą pracę
Jaki kierunek studiów wybrać, zastanawia się wielu młodych ludzi pod […]
pt, mar 24, 2023
Dziennik Bałtycki