arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Orkan Sochaczew rywalem rugbistów Arki

Piątek, 10 września 2010 09:08

RC Arka Gdynia po dwóch kolejkach rozgrywek jest na pierwszym miejscu w tabeli ekstraligi. Gdyńscy rugbiści wygrali najpierw z Posnanią na „Narodowym” 65:12 a w niedzielę pokonali w Krakowie tamtejsze „Smoki”, czyli drużynę Juvenii 38:15. Teraz czas na trzecia kolejkę. Już w niedzielę o godz. 16 na stadionie przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdyni-Redłowie RC Arka zmierzy się z Orkanem Sochaczew. Goście to drużyna nieobliczalna, przed rozgrywkami była stawiana w roli jednego z faworytów. Tymczasem kilka dni temu na własnym stadionie Orkan przegrał z beniaminkiem – Budowlanymi Lublin 17:21! Tę zniewagę Orkan będzie chciał powetować sobie w Gdyni, ale jak wiadomo rugbiści Arki nie odpuszczają nikomu. Także Orkanowi, z którym wiosną po zaciętym meczu wygrali tylko 11:0. Można się zatem spodziewać emocjonującego widowiska. Stworzą je także kibice Arki, na których rugbiści zawsze mogą liczyć, chociaż nikt nie powiedział, że nie mogłoby być ich więcej. Stadion rugby w Gdyni ma 3 tysiące miejsce, z każdego z nich świetnie widać to, co dzieje się na murawie. Ale o to z pewnością zadbają rugbiści. – Gramy dla kibiców, dlatego zależy nam na tym by na naszych meczach było ich jak najwięcej – mówią zawodnicy Arki.
Ciekawostką gdyńskiego meczu jest to, że arbitrem spotkania Arka – Orkan będzie najlepszy węgierski sędzia Csaba Priskin.
W pozostałych spotkania 3. kolejki zmierzą się: Budowlani Łódź z Posnanią, Lechia Gdańsk z Juvenią Kraków a Budowlani Lublin z Ogniwem Sopot.

Na zdjęciu fragment meczu RC Arka Gdynia – Haagsche RC. Foto: Tomasz Kamiński.
RSS sponsorzy

Wojna na Ukrainie 2023 na żywo. Najnowsze informacje - relacja
9 lutego 2023 r. jest 351. dniem wojny. Zełenski składa […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki