arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka II wygrywa ostatni mecz sezonu

Poniedziałek, 18 czerwca 2012 12:53

 
Rugbiści drugiej drużyny naszego klubu wygrali ostatni mecz w kończącym się sezonie. „Buldogi” pewnie pokonały łodzian na Narodowym Stadionie Rugby 28:0 (14:0).
W walce o piąte miejsce skutecznie zatrzymali BBRC Łódź. Potwierdzili tym samym pozycję, którą utrzymali po sezonie zasadniczym.

Piotr Olejniczak, trener Arki II Gdynia, podsumował mecz i zakończone rozgrywki:
Sezon udało się nam zakończyć zwycięstwem, z czego bardzo się cieszymy. Zagraliśmy dobre zawody, przy bardziej konsekwentnej grze w ataku wynik byłby jeszcze wyższy. Spośród stałych fragmentów gry na wyróżnienie zasługują auty, dobra gra nogą przy przenoszeniu gry po karnych i podwyższeniach, które udało się wszystkie wykorzystać z dość trudnych pozycji.
Po pierwszym rozegranym sezonie wiemy jakie są nasze dobre strony, wiem również nad czym musimy popracować przed kolejnym sezonem. Do końca tygodnia spotykamy się na treningach, potem przez około trzy tygodnie rugbiści dostaną wolne.

W miniony weekend zapadły również inne rozstrzygnięcia w I lidze. Pogoń 26:13 pokonała na swoim stadionie Ogniwo Sopot w meczu rewanżowym o awans do ekstraligi. Tym samym drużyna z Siedlec w przyszłym sezonie zastąpi Juvenię Kraków, która mimo wygranej również w meczu rewanżowym z AZS-AWF Warszawa nie zdołała zapewnić utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mecz o V miejsce I Ligi Rugby: Arka II Gdynia – BBRC Łódź 28:0 (14:0)
Sędziował: Bedyński.
Punkty Arka II: Samujło 5, Lutrzykowski 5, Madajewski 5, Tuczyński 5, Cygan 8.

Arka: Bojke Piotr, Samujło Maciej, Bysewski Radosław, Kiersnowski Bartosz (47′ Idzi Adam), Lutrzykowski Michał (68′ Kaniewski Michał), Madajewski Bartosz (65′ Szczepiński Filip), Mikołajczyk Kamil, Jędraszewski Damian (74′ Lignowski Tomasz), Bury Paweł, Zaradzki Wiktor, Plichta Mateusz, Ciuła Wojciech (72′ Bubel Ernest), Tuczyński Mateusz, Kołakowski Janusz (56′ Todek Piotr), Cygan Marcin.