arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka na ostatniej prostej przed ligą

Wtorek, 24 marca 2015 23:06

Sparing z Ogniwem Sopot

Już za cztery dni „Buldogi” wybiegną po zimowej przerwie na murawę Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni.  Przed naszą drużyną ostatni tydzień przygotowań do pierwszego meczu, który będzie również początkiem walki o utrzymanie pozycji lidera i walki o finał Ekstraligi Rugby, który zaplanowano na 04 lipca 2015r.
 
Okres przerwy w rozgrywkach minął naszej drużynie pracowicie. Szkoleniowiec Arki Maciej Stachura nie miał jednak przez cały ten okres całej drużyny w komplecie. Liczne zgrupowania kadr seniorskich i młodzieżowych krzyżowały przygotowania do ligi.

W okresie przygotowawczym żółto-niebiescy w pełnym składzie rozegrali tylko jeden mecz sparingowy. Gra kontrolna z Ogniwem Sopot rozegrana na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni z naszymi rywalami z pierwszej kolejki zakończyła się nieznacznym zwycięstwem naszej drużyny bowiem „Buldogi” pokonały sopocian w przyłożeniach 5:4.

Trener Arki Maciej Stachura podsumował to spotkanie:
-  Mamy jeszcze sporo do po poprawienia, ten mecz pokazał, że nie jesteśmy w optymalnej formie bo brakuje nam ogrania meczowego. Graliśmy tylko jeden sparing w pierwszym składzie. Popełnialiśmy niewymuszone błędy. Straciliśmy cztery przyłożenia,  pracujemy mocno nad obroną i nad autami.
Dobrze wygląda młyn zwarty, ale my musimy nadrobić stracony czas, a ostatni tydzień poświęcimy na taktyczne przygotowanie się pod pierwszego przeciwnika.

Terminarz  Arkowców, podobnie jak na jesieni, w rundzie wiosennej układać się będzie seriami. Trzy pierwsze wiosenne kolejki nasza drużyna rozegra u siebie. Żółto-niebieskich w Gdyni będzie można zobaczyć przez trzy weekendy z rzędu: 28 marca, 04 kwietnia i 11 kwietnia (szczegółowy terminarz). Następnie nasza drużyna będzie grać na wyjazdach a dodatkowo przerwy na mecze reprezentacji spowodują, że „Buldogi” na NSR powrócą dopiero w połowie czerwca na dwa mecze grupy mistrzowskiej ekstraligi.

Serdecznie zapraszamy już dzisiaj na sobotni mecz z Ogniwem Sopot oraz do głosowania w naszej sądzie na drużyny, które waszym zdaniem zagrają w finale Ekstraligi Rugby 2015.
RSS sponsorzy

[PRL] Kompanie karne towarzysza Jaruzelskiego
24 czerwca 1976 r. premier Piotr Jaroszewicz przedstawił w sejmie […]
pt, cze 09, 2023
Dziennik Bałtycki