arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

RC Arka Gdynia – ocena rundy jesiennej

Środa, 17 grudnia 2008 18:14

Po niezbyt udanym sezonie 2007/2008 i zdobyciu brązowego medalu, celem zespołu RCAG w sezonie bieżącym jest zdobycie mistrzostwa Polski. Pierwsze mecze pokazały, że nie będzie to łatwe zadanie.

Po zwycięstwie z Posnanią w Gdyni (20:12), w kolejnych meczach ponieśliśmy dwie porażki ( z Juvenią w Krakowie i z Lechią w Gdyni ). Porażki podziałały na zespół mobilizująco i dały motywację do jeszcze cięższej pracy na treningach, co w niedługim czasie przyniosło efekty. Kluczowym momentem było wygrane spotkanie w Łodzi z drużyną Budowlanych 34:14. Był to punkt zwrotny w grze Buldogów.

Zespól odniósł następnie pięć zwycięstw z rzędu. Bardzo ważnym meczem była wygrana z Mistrzem Polski Folc AZS-AWF Warszawa, co dodało nam skrzydeł i wiary we własne umiejętności. Po rundzie jesiennej zajmujemy 1 miejsce exequo z Juvenią Kraków. Nasz bilans to 8 zwycięstw i 2 porażki, co jest bardzo dobrym punktem wyjściowym przed rundą wiosenną. Oprócz 1 miejsca w tabeli, zajmujemy 1 miejsce w klasyfikacji Fair Play – nasi zawodnicy otrzymali tylko 3 żółte kartki. Motorem napędowym naszej gry jest formacja młyna, w której gra wielu doświadczonych graczy.

Formacja ataku (osłabiona kontuzjami Piotra Wójcika i Kamila Simionkowskiego) dzielnie wspomaga graczy młyna. Należy pochwalić cały zespół za zaangażowanie, kolektywną grę i determinację w dążeniu do podnoszenia własnych i zespołowych umiejętności. Na szczególne wyróżnienie zasługuje łącznik młyna Łukasz Szostek. Cieszy bardzo powrót po kontuzji Kazimierza Raszpundy, który pokazał, że jest bardzo ważnym zawodnikiem młyna. W ataku z bardzo dobrej strony pokazał się Sebastian Głuszek, który wyróżniał się swoją agresywną i bezpardonową grą. W końcówce sezonu Karol Denisiuk (przyszedł do nas w przerwie letniej) pokazał, że wkrótce trenerzy będą mieli z niego wiele pociechy.

Zajmowane obecnie miejsce w tabeli motywuje nasz zespół do ciężkiej pracy na treningach w okresie zimowym.
RSS sponsorzy

Ekstraliga piłkarzy ręcznych. Wisła Płock zaprosi kibiców dobrymi występami
„Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowych rezultatów mojej drużyny, ale to […]
czw, lut 02, 2023
Dziennik Bałtycki