arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Chubinidze i Kvernadze już w Gdyni

Sobota, 13 lutego 2010 11:29

W nocy z czwartku na piątek przyjechali z Gruzji dwaj nowi rugbiści Arki: Bakuri Chubinidze i Sergo Kvernadze.

Gruzini to pierwsi nowi gracze Arki, których gdyński klub sprowadził z Warszawy. Jesienią obaj grali w barwach Bemowa AZS, które w sierpniu ubiegłego roku pokonało u siebie Arkę 6:0.
– Byliśmy wtedy rozbici, brakowało nam m.in. podstawowych graczy w młynie – Wojtka Ruszkiewicza, który był kontuzjowany i Jacka Wojaczka, pauzującego z powodu czerwonej kartki – wspomina tamten mecz trener RC Arka Maciej Stachura. W rewanżu w Gdyni taka sytuacja nie ma prawa się powtórzyć.
Sprowadzenie do Arki Chubinidze i Kvernadze ma wzmocnić siłę ataku „Buldogów”, która w rundzie jesiennej pozostawiała wiele do życzenia. Nie jest również wykluczony powrót do drużyny innego gruzińskiego rugbisty Beki Tsiklauri, który grał w Arce w ubiegłym sezonie. Z resztą sam Chubinidze zna Trójmiasto jak własną kieszeń, bo przez trzy sezony grał w barwach Lechii Gdańsk. Kvernadze zasłynął z kolei dobrymi występami w reprezentacji Polski „7”. – Jest szansa, że w Arce także zagra jako Polak, czekamy na decyzję Polskiego Związku Rugby w tej sprawie – mówi stronie www.arkarugby.pl trener Stachura. Gdyby ta była dla Arki korzystna to biorąc pod uwagę przepis o grze trzech obcokrajowców, gdynianie mogliby korzystać w meczu z usług czterech graczy zagranicznych. Do Gdyni wrócił bowiem Rosjanin Stanisław Kriczun, któremu przedłużono polską wizę.
To jednak nie koniec powrotów. Nie jest wykluczona ponowna gra w Arce zawodnika ataku Krzysztofa Korbolewskiego, który kilka ostatnich miesięcy spędził w angielskiem klubie National 2 RFC Waterloo.
RSS sponsorzy

Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO 2.12.2022 r. MŚ 2022. Gdzie oglądać transmisję w TV i stream? Wynik meczu, online, relacja, kursy bukmacherów
Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO. Serbia zagra w piątek (2.12.2022) […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki