arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Alistair Miriori konsultantem w RC Arka Gdynia

Piątek, 19 lutego 2010 09:44

 

Urodzony w Australii 35-letni Miriori będzie konsultantem do spraw rugby 7-osobowego i szkolenia młodzieży.
Były rugbista m.in. nowozelandzkiego klubu Takapuna RFC, grającego w regionalnej lidze prowincji North Harbour, przyjechał do Gdyni kilka dni temu. Jest pracownikiem jednej z firm konsultingowych, wcześniej pracował w Holandii oraz Finlandii. Posiada paszport tego pierwszego państwa, ale zanim zaczął pracę, trenował i grał w rugby także w Australii i na Fidżi. Występował również w młodzieżowej reprezentacji prowincji North Harbour i uniwersyteckiej drużynie z Auckland. – Znam waszego dawnego trenera Sailosi Naiteque – powiedział na czwartkowym spotkaniu z władzami RC Arka Gdynia.

Miriori nie ma może oszałamiających osiągnięć w rugby, ale sam fakt, że uprawiał je przez kilkanaście lat w takich krajach jak Australia czy Nowa Zelandia każe spojrzeć na tę postać z zainteresowaniem. Tak też się stało w Gdyni i Miriori w przyszłym tygodniu zaczyna prace w Rugby Club Arka jako konsultant ds. rugby 7-osobowego i szkolenia młodzieży. – Mam doświadczenie, bo grałem trochę w siódemkach a potem szkoliłem młodych rugbistów i chcę to nadal robić, to u was w Polsce. Powinienem się przydać – stwierdził Miriori.

Czarnoskóry Miriori ma typowo szkockie imię. – To dlatego, że moja mama namiętnie czytała książki Alistaira McLean’a – zwierzył się nowy członek sztabu szkoleniowego Arki. Rugby to z kolei jego wielka pasja obok rodziny i podróży.
Sympatyczny jest fakt, że była to jego inicjatywa. Bardzo podoba mu się Polska, a otwarciem stadionu oraz jego poziomem technicznym, był zachwycony. Nie spodziewał się, że w Polsce spotka taką infrastrukturę sportową, choć na razie tylko w Gdyni.
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki