arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

W poniedziałek Arka gra w Poznaniu

Piątek, 16 kwietnia 2010 09:04

Polski Związek Rugby zdecydował, że ze względu na sobotnie i niedzielne uroczystości pogrzebowe Pary Prezydenckiej weekendowa 10. kolejka ekstraligi rugby odbędzie się wyjątkowo w poniedziałek.
To wypadek bez precedensu, aby cała kolejka ligowa rozgrywana była właśnie tego dnia tygodnia, ale sytuacja w kraju jest bezprecedensowa…
W Polsce rugbiści cały czas trenują po pracy lub szkole a grają w weekendy. Kluby ciągle funkcjonują na zasadach amatorskich lub najwyżej pół zawodowych. Niektóre z nich płacą zawodnikom za grę, ale nie są to kwoty umożliwiające np. utrzymanie rodziny.
Dla klubu, który musi zagrać w dzień powszedni jest to duży problem logistyczny, zwłaszcza dla drużyny wyjeżdżającej kilkaset kilometrów na mecz. To wymaga od zawodników wzięcia urlopu bezpłatnego z pracy lub zwolnienia z zajęć w szkole lub uczelni. W Gdyni udała się ta „operacja” bezboleśnie i z tego powodu trener Maciej Stachura jest zadowolony.
- Tylko Piotr Kaszubowski zgłaszał, że może mieć problemy z wyjazdem do Poznania, reszta rugbistów będzie do dyspozycji. – Jedziemy do Poznania w optymalnym składzie dzięki determinacji zawodników – mówi serwisowi arkarugby.pl Stachura. Bardzo chcemy grać, bo dawno już tego nie robiliśmy. Cel w Poznaniu? – To jasne, jedziemy po zwycięstwo, ale przede wszystkim zależy mi abyśmy pokazali dobre rugby, chcemy by ten mecz był lepszy od ostatniego – dodaje trener RC Arka Gdynia Maciej Stachura.
Początek spotkania w Poznaniu o godz. 17.
Pozostałe mecze 10. kolejki:
Bemowo AZS Warszawa – Budowlani Łódź
Juvenia Kraków – Lechia Gdańsk
Ogniwo Sopot – Orkan Sochaczew
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki