arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Sergo Kvernadze najskuteczniejszym graczem polskiej siódemki!

Poniedziałek, 17 maja 2010 11:35

Reprezentacja Polski w rugby 7-osobowym zajęła 3. miejsce w zakończonym w niedzielę turnieju Hodura Sopot Sevens. Najwięcej, bo 32 punkty, zdobył dla biało-czerwonych…Gruzin grający w barwach RC Arka Gdynia Sergo Kvernadze.

24-letni Sergo od kilku lat mieszka i gra w Polsce stąd możliwość jego gry w barwach kraju, w którym żyje. Gruzin, środkowy ataku, w styczniu tego roku zasilił Arkę przenosząc się do Gdyni z warszawskiego AZS AWF. W sopockich eliminacjach do mistrzostw Europy „7” polska siódemka zajęła dobre 3. miejsce, co daje jej duże szanse na awans do lipcowych finałów mistrzostw Europy w Moskwie. Warunkiem jest jednak to, by nasi rugbiści w najbliższą sobotę i niedzielę w Bukareszcie także zakwalifikowali się przynajmniej do półfinału rozgrywek.
W Sopocie wystąpił również drugi z „Buldogów” czyli Mariusz Motyl, ale nie będąc w pełni zdrowy w sobotę odpoczywał a w niedzielę nie grał na 100 procent swoich możliwości.

Klasyfikacja turnieju w Sopocie: 1. Hiszpania, 2. Włochy, 3. Polska, 4. Ukraina (w barwach tej reprezentacji grał m.in. Siergiej Garkawyj, były zawodnik RC Arka Gdynia), 5. Litwa, 6. Czechy, 7. Belgia, 8. Łotwa, 9. Norwegia, 10. Węgry.

Na zdjęciu: Sergo Kvernadze (pierwszy od lewej), w środku Bakuri Chubinidze, po prawej Beka Tsiklauri.
RSS sponsorzy

Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO 2.12.2022 r. MŚ 2022. Gdzie oglądać transmisję w TV i stream? Wynik meczu, online, relacja, kursy bukmacherów
Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO. Serbia zagra w piątek (2.12.2022) […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki