arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

RC Arka Gdynia na zgrupowaniu przed meczem z Lechią

Środa, 9 czerwca 2010 18:09

Przed rugbistami Arki niepowtarzalna szansa pokazania tego co, potrafią. Telewizja Polsat Sport pokaże w sobotę (początek godz. 12.55) po raz drugi w tym roku na żywo mecz Lechii z Arką.

Ci, którzy widzieli majowe derby w Polsacie docenili klasę „Buldogów”. Rugbiści z Gdyni zebrali wtedy mnóstwo pochlebnych recenzji, a przecież półfinał Pucharu Polski rozegrany przed tygodniem w Gdyni pokazał jeszcze większe możliwości Arki, niż te zaprezentowane w maju. Tydzień temu żółto-niebiescy zagrali, jak do tej pory, najlepszy mecz w sezonie. W niedzielę, mimo porażki z Budowlanymi Łódź, wszyscy rugbiści, którzy zagrali w tym meczu pokazali, że są mocni, wiedzą, co mają robić a co najważniejsze mają jeszcze duże rezerwy. Teraz trzeba je uruchomić! Te kilka dni, które pozostały do arcyważnego spotkania z Lechią są idealną okazją i czasem ku temu. Już dzisiaj każdy z rugbistów Arki powinien uświadomić sobie jak może pomoc swojemu koledze z formacji, co może dać całej drużynie, miastu i kibicom, w myśl słów hymnu rugbistów: „Gdynia – nasze miasto, Arka – to nasz klub”…
Rugbiści Arki przygotowują się na obozie poza Gdynią i bezpośrednio z niego przyjeżdżają na mecz do Gdańska. Na trzydniowym zgrupowaniu będą się starali nie tylko doszlifować te zagrywki, które jeszcze tego wymagają, ale także przygotują kilka taktycznych niespodzianek na Lechię. Prawie trzydziestu rugbistów Arki odwiedzi na obozie duchowy opiekun „Buldogów” ks. Tyberiusz Kroplewski. – Odprawiając mszę, będę się modlił z chłopakami o wzmocnienie ich wiary w to, co robią i po co tu przyjechali – mówi serwisowi arkarugby.pl kapelan Rugby Club Arka. Ważne, aby na moment nie zapomnieli, że są rugbistami a to obliguje ich do tego by każde zadanie na treningu czy nawet wolną chwilę na zgrupowaniu podporządkować dobru drużyny i celowi – awansowi do finału.
Do derbów w Gdańsku przygotowują się także kibice RC Arka Gdynia. Dla nich ważna informacja: za darmo wejdą kibice do lat 14 lat – warunek: aktualna legitymacja szkolna. Bilety ulgowe kosztują 5 złotych, normalne 10 złotych. Będą do kupienia w dniu meczu w kasach stadionu przy ul. Traugutta w Gdańsku.

Autorem zdjęcia jest Michał Urbanowski
RSS sponsorzy

System FALA jednak od lipca. Wzrosty cen biletów mają być niższe, niż zapowiadano
Jak podaje portal gdańsk.pl, system Fala ma rozpocząć działalność na […]
czw, lut 02, 2023
Dziennik Bałtycki