arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Kto silniejszy w derbach Trójmiasta, dla kogo wielki finał?

Piątek, 11 czerwca 2010 13:23

Serwis arkarugby.pl przeprowadził sondę wśród trenerów, byłych rugbistów, działaczy i kibiców tej dyscypliny sportu na temat: kto wygra sobotnie derby Trójmiasta i awansuje do finału mistrzostw Polski.

Ryszard Wiejski, były trener reprezentacji Polski i Budowlanych Łódź: – Nie widziałem Arki w tym sezonie, ale słyszałem, że gra coraz lepiej i wygrała dwa mecze z Lechią. Jeśli rzeczywiście jest lepszą drużyną to powinna wygrać po raz trzeci. Moim zadaniem o wyniku zadecydują pierwsze linie młyna, która będzie silniejsza – ta drużyna wygra mecz. Pokazują to wyniki rozgrywek ligowych np: w Anglii gdzie Leicester Tigers wygrali bo, mieli ją najmocniejszą. Zresztą ta drużyna potrafiła jesienią ubiegłego roku pokonać reprezentację RPA! Właśnie dzięki pierwszej linii. No i kwestia dyspozycji łączników młyna i ataku. Kto będzie miał na tych pozycjach lepszych, ten wygra i awansuje do finału.

Jerzy Jumas, były trener reprezentacji Polski: – To jest tylko jeden mecz i dwie zbliżone poziomem drużyny. To, że Arka wygrała dwa ostatnie mecze nic nie znaczy. W tym spotkaniu nie ma faworyta. Moim zdaniem, Lechia w tym składzie jest drużyną nieobliczalną, personalnie nieco silniejszą od Arki, ale to gdynianie mają po swojej stronie zgranie, lepszą organizację i jednak atuty w postaci zawodników grających na pozycjach „9” i „10” czyli Łukasza Szostka i Dawida Banaszka.

Włodzimierz Rydzkowski, profesor Wydziału Ekonomii UG: – Ja jestem kibicem Ogniwa i los tej drużyny jest dla mnie najważniejszy. Mam nadzieję, że sopocianie się utrzymają w ekstralidze. Kto wygra półfinał mistrzostw Polski? Za Lechią nie przepadam, bo jestem z Gdyni a do Arki mam pretensje za niewykorzystane szanse na zdobycie mistrzostwa choćby w 2007 i w ubiegłym roku. Wydaje mi się, że dziś nieco więcej atutów jest po stronie Arki, ale niech wygra lepszy. Niestety, mistrzem Polski znowu będą Budowlani Łódź. Uważam, że mają najsilniejsza drużynę.

Jarosław Bator, trener reprezentacji Polski kobiet: – Wygra Arka. Dlaczego? Bo gra dłużej w swoim optymalnym składzie, bo Lechia będzie bardziej zmęczona większą ilością spotkań rozegranych w krótkim czasie. Myślę, że upał mocniej da się we znaki drużynie mniej wypoczętej. Poza tym widać, że Arka nabiera odpowiedniego tempa, organizacja gry jest coraz lepsza.

Wiesław Woronko, były rugbista Lechii i Arki, ostatnio asystent trenera reprezentacji Polski Tomasza Putry: – Ostatnie mecze pokazały, że więcej argumentów ma Arka. Ta drużyna ma lepszych zawodników na pozycjach „9” i „10” a to oni kierują grą. Lechia ma bardzo silny młyn, ale Arkę stać na to by mu się przeciwstawić. Spodziewam się bardzo wyrównanego meczu i emocji do ostatnich sekund meczu. Ważne, żeby przypadek czy nie zadecydował o rezultacie tego meczu. Niech wygra lepszy.

Stefan Skonieczny, prezes RC Czarni Pruszcz Gdański: – Chciałbym, żeby wygrała Lechia, ale wydaje mi się, że zwycięży Arka. Dlaczego? Myślę, że w Arce jest lepszy sportowy duch i korzystniejsza atmosfera.

Mecz RC Lechia – RC Arka rozpocznie się w sobotę 12 czerwca o godz. 13 w Gdańsku na stadionie przy ul. Traugutta. Bilety: 10 i 5 zł. Pojedynek pokaże na żywo Polsat Sport. Początek relacji o godz. 12.55. W niedzielę drugi półfinał Budowlani Łódź – Orkan Sochaczew, również transmisja w Polsacie Sport.
RSS sponsorzy

Odrobina świątecznej magii w listopadzie, a w Złotej Bramie dykta i kicz. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku gromadzi tłumy
Można się zastanawiać, czy Jarmark Bożonarodzeniowy w listopadzie, to dobry […]
nie, lis 27, 2022
Dziennik Bałtycki