arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

BULDOGI GOTOWE DO ATAKU!

Piątek, 20 sierpnia 2010 16:55

Czterdziestu rugbistów Arki Gdynia jest już gotowych do nowego sezonu 2010/11. W niedzielę o godz. 16 w Gdyni pierwszy mecz ekstraligi z Posnanią, a w czwartek nad ranem wyjazd do Holandii na międzynarodowy turniej z udziałem m.in. bardzo mocnych drużyn z Irlandii oraz Francji.

Trener Maciej Stachura asygnuje do boju 40 rugbistów. – Jak co roku jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu – mówi Łukasz Szostek, łącznik młyna Arki. Teraz pozostaje nam to udowodnić na boisku – dodaje.  Wśród zawodników, którzy wystąpią lub mają dużą szansę gry w tym sezonie w barwach Arki, większość stanowią gracze formacji młyna. Jest ich 21, z ataku 19. Do końca roku w Arce nie zagra Krzysztof Korbolewski, który został wypożyczony do Ogniwa Sopot. Do składu wrócił jednak Aleksander Gajewski, który kilka ostatnich lat spędził w Anglii, pracując i grając w rugby. Gajewski jest jednym z tych zawodników, którzy pięć lat temu zdobyli z Arką Klubowy Puchar Europy FIRA.
W niedzielę pierwsza okazja by zobaczyć w akcji rugbistów Arki. Ich rywalem będzie rewelacja rundy wiosennej poprzedniego sezonu – Posnania. – Potrzebujemy jeszcze trochę czasu na dotarcie się, ale mecz z Posnanią musimy wygrać – mówi serwisowi arkarugby.pl Maciej Stachura. Przed spotkaniem z poznaniakami rugbistom Arki zostanie uroczyście wręczony Puchar Polski, który zdobyli… nie rozgrywając meczu finałowego. 26 czerwca walkowerem oddali go Budowlani Łódź. To będzie pierwszy Puchar Polski w historii RC Arka Gdynia. 
Okazją na lepsze zgranie i zebranie doświadczeń będzie wyjazd na turniej do Hagi. Już w przyszły piątek arkowcy zmierzą się z I-ligową irlandzką drużyną Garryowen FC. W drugiej parze zagrają: francuska drużyna z Federal 1 Lille Metropole Rugby i trzecia drużyna holenderskiej ekstraklasy czyli Haagsche Rugby Club. Wygrani zagrają w niedzielę o 1. miejsce, przegrani o 3. Relacje z turnieju będzie można przeczytać na klubowej stronie www.arkarugby.pl.

RC Arka Gdynia – sezon 2010/2011:
Formacja młyna: Robert Andrzejczuk, Daniel Bartkowiak, Paweł Dąbrowski, Sebastian Głuszek, Adam Idzi, Dawid Kałduński, Piotr Kaszubowski, Bartosz Kiersnowski, Rafał Kwiatkowski, Tomasz Lignowski, Bartosz Madajewski, Kamil Mikołajczyk, Mateusz Moroz, Paweł Nowak, Kazimierz Raszpunda, Wojciech Ruszkiewicz, Marek Skindel, Filip Szczepiński, Marcin Wilczuk, Jacek Wojaczek, Arkadiusz Zdunek.
Formacja ataku: Dawid Banaszek, Konrad Chromiński, Karol Denisiuk, Aleksander Gajewski, Marcin Macoń, Marcin Malochwy, Mariusz Motyl, Mateusz Plichta, Daniel Podolski, Kamil Simionkowski, Łukasz Szostek, Piotr Wójcik, Marcel Zembroń, Siergiej Garkawyj, Bakuri Chubinidze, Sergo Kvernadze, Beka Tsiklauri, Stanisław Kriczun.        

 
RSS sponsorzy

Odrobina świątecznej magii w listopadzie, a w Złotej Bramie dykta i kicz. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku gromadzi tłumy
Można się zastanawiać, czy Jarmark Bożonarodzeniowy w listopadzie, to dobry […]
nie, lis 27, 2022
Dziennik Bałtycki