arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Rugbiści Arki w Holandii

Piątek, 27 sierpnia 2010 12:45

Po 18 godzinach jazdy autokarem drużyna RC Arka Gdynia dotarła do Hagi. Jeszcze w czwartek trener Maciej Stachura zaordynował swoim podopiecznym lekki 45-minutowy rozruch. Rugbiści rozciągali zesztywniałe po podróży mięśnie i stawy w towarzystwie…jeleni, saren i oswojonych gęsi. W holenderskich parkach to normalka, nawet w centrach tak dużych miast jak Haga.
W piątek rano nasi rugbiści pojechali na stadion, na którym swoje mecze rozgrywa gospodarz turnieju Haagsche Rugby Club. Tam również „Buldogi” w liczbie 25 przeprowadziły trening na świetnie utrzymanej, chociaż bardzo mokrej murawie. Haski klub dysponuje trzema znakomitymi płytami tylko dla rugbistów, oświetlonymi, z zapleczem, siłownią i kameralnym budynkiem klubowym. To wszystko tworzy dobry sportowy klimat.
Arka zamieszkała w centrum Hagi, w hotelu Novotel, gdzie swoją bazę ma także także pierwszy rywal gdynian – irlandzki klub Garryowen FC. Jeśli arkowcy z nim wygrają to w niedzielę zagrają o 1. miejsce w turnieju Haagsche Rugby Dagen 2010 z zwycięzcą meczu Lille Metropole Rugby – Haagsche Rugby Club. 

 

 
RSS sponsorzy

Te zabytkowe samochody i motocykle dostępne są od ręki. Zobacz jakie pojazdy można kupić w sieci. Niektóre okazy zaskakują!
Wyjątkowe zabytki i oldtimery, klasyki czasów minionych, zobacz wyjątkową galerię […]
sob, maj 27, 2023
Dziennik Bałtycki