arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka – Budowlani: odcinek 4.

Piątek, 2 września 2011 12:37

 
Budowlani Łódź to drużyna, z którą nasz zespół spotykał się najczęściej w tym roku w meczowych potyczkach. W niedzielę przed rugbistami Arki Gdynia mecz numer cztery. Obecny mistrz i wicemistrz najczęściej spośród innych ligowców grały ze sobą w obecnym roku, już trzykrotnie i to w przeciągu 120 dni. Jak dotąd wydaje się, że ranga spotkania jest najniższa z dotychczas rozegranych w 2011r., ale jak zawsze meczom dwóch najlepszych drużyn w kraju muszą towarzyszyć emocje.
Druga runda jesiennych spotkań zostanie rozegrana po tygodniowej przerwie spowodowanej turniejem eliminacyjnym Mistrzostw Europy U-20. Warto dodać, że młodzieżowa reprezentacja naszego kraju z zawodnikami „Buldogów” – Rafałem Szrejberem i Karolem Perzakiem wygrała zawody na Litwie i zapewniła sobie udział w finałach ME.
Arkowcy do niedzielnego meczu przystąpią w podobnym składzie, jak z meczu z AZS-AWF Warszawa wygranym 27:6. Dobry początek nowego sezonu daje nadzieję na kolejne zwycięstwo na własnym stadionie. Jednak trener żółto-niebieskich twardo stąpa po ziemi i przestrzega przed huraoptymizmem.
- Przed trzema tygodniami przegraliśmy mecz finałowy Pucharu Polski z łodzianami, ale od tamtej pory zrobiliśmy analizę naszej gry i staramy się wyeliminować błędy, które popełniliśmy. Wiemy co robimy źle. Przede wszystkim popełnialiśmy błędy niewymuszone i brakowało wykończenia. Wiemy, co musimy poprawić i nad czym jeszcze popracować – zauważa trener Arkowców Maciej Stachura.
Mecz z Budowlanymi będzie pierwszym z ciężkiego dwumeczu jaki czeka naszych graczy w Ekstralidze. W trzeciej rundzie, poprzedzonej meczem Pucharu Polski z Czarnymi Pruszcz Gdański, „Buldogów” czeka wyjazd na stadion przy ul. Traugutta. Derbowe spotkanie z Lechią zostanie bowiem rozegrane na głównej płycie stadionu w Gdańsku.
- Przed nami ciężkie spotkania w lidze, ale nie poddajemy się. Gry z najlepszymi zespołami w Polsce zawsze wywołują u nas dodatkową mobilizację. Walczymy i mogę zadeklarować, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać, najpierw z Budowlanymi a potem z Lechią Gdańsk – dodał „Stachu”

Wszystkich zapraszamy na Narodowy Stadion Rugby w niedzielę. Początek meczu o godz. 15:00. Wstęp wolny.

 
Kadra Budowlanych na mecz w Gdyni:
Michał Królikowski
Sebastian Stolarz
Paweł Grabski
Piotr Karpiński
Merab Gabunia
Davit Gugushvili
Władysław Grabowski
Michał Mirosz
Łukasz Żórawski
Teimuraz Sokhadze
Dariusz Kaniowski
Grzegorz Dułka
Sebastian Łuczak
Tomasz Kozakiewicz
Tomasz Stępień
Przemysław Szyburski
Kamil Pepliński
Mariusz Fortuna
Dominik Skwarciak
Mindia Abashidze
Bartłomiej Szczukocki
Mateusz Matyjak
Konrad Sobczak
 
Tegoroczne mecze z udziałem Arki i Budowlanych:
runda XIII: Budowlani S.A. Łódź – RC Arka Gdynia 29:13 (7:13)
Finał Ekstraligi: Budowlani S.A. Łódź – RC Arka Gdynia 22:34 (12:13)
Finał PP: RC Arka Gdynia – Budowlani S.A. Łódź 3:16 (3:16)

Pozostałe mecze II rundy Ekstraligi (szczegółowy terminarz w dziale rozgrywki):
AZS-AWF Warszawa – RC Orkan Sochaczew
KS Posnania Poznań – KS Budowlani Lublin
RzKS Juvenia Kraków – RC Lechia Gdańsk
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki