arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Niedziela z rugby. Emocji nie zabraknie!

Piątek, 27 kwietnia 2012 13:36

W najbliższą niedzielę na pewno nie zabraknie emocji związanych z rozgrywkami rugby na NSR w Gdyni. Swoje zmagania będą toczyć zarówno adepci młodzieżowego rugby w ramach Memoriału Dariusza Olejniczaka jak i seniorzy w Ekstralidze i I Lidze Rugby.
Sportowe wrażenia zaczną się już o godzinie 9:00, kiedy do akcji wkroczą żacy. Po nich zaprezentują się młodzicy i kadeci, którzy rozegrają serię gier sparingowych w ramach turnieju upamiętniającego rugbistę naszego klubu, Darka Olejniczaka. Na płycie Narodowego Stadionu Rugby zaprezentują się młodzi gracze m.in. Baltiki Kaliningrad, Ogniwa Sopot, Lechii Gdańsk i oczywiście Arki Gdynia. Więcej informacji o Memoriale Darka Olejniczaka tutaj.

O godzinie 14:00, po prawie dwutygodniowej przerwie na boisko wybiegną seniorzy Arki Gdynia, którzy w spotkaniu XII rundy Ekstraligi zagrają z Orkanem Sochaczew.
Żółto-niebiescy po zwycięstwie na wyjeździe w Lublinie będą chcieli udowodnić, że są w wysokiej formie, a porażki z Budowlanymi i Lechią były jedynie wypadkami przy pracy. Gracze Sochaczewa natomiast, których od Posnani Poznań w tabeli dzieli tylko jeden punkt zagrają o utrzymanie czwartego miejsca dającego grę w play-offach. Mecz zapowiada się emocjonująco tym bardziej, że „Buldogi” zrobią wszystko, aby do końca sezonu zasadniczego pozostać bez porażki. Naszą drużynę można uznać za faworyta spotkania, ale gracze z Sochaczewa na pewno nie poddadzą się bez walki i będą starali się udowodnić, że zasługują na walkę o medale mistrzostwa Polski.

Po zakończeniu meczu ekstraligi na boisku będziemy świadkami starcia w I Lidze Rugby. Do Gdyni przyjedzie Pogoń Siedlce, drużyna, która w poprzedniej kolejce wygrała z niepokonanym do tej pory w I lidze Ogniwem Sopot. Drużyna z Siedlec zajmuje drugie miejsce w tabeli I ligi i jest poważnym kandydatem do awansu do ekstraligi. Pogoń Siedlce na wiosnę prezentuje się bardzo dobrze, a gracze rezerw Arki mają sobie wiele do udowodnienia i będą starali się pokonać faworyzowanego przeciwnika.

Wszystkich kibiców Arki zapraszamy serdecznie na Narodowy Stadion Rugby w Gdyni i prosimy o gorący doping dla żółto – niebieskich. Przez cały dzień moc atrakcji, wstęp oczywiście wolny. Tych, którzy nie będą mogli przybyć, zapraszamy do śledzenia wyniku w czasie meczu RC Arka Gdynia – Orkan Sochaczew.

Zapraszamy również do udziału w naszej sondzie dotyczącej meczu z Orkanem Sochaczew znajdującej się z lewej strony pod menu głównym.
Pozostałe mecze XII rundy Ekstraligi Rugby:
RzKS Juvenia Kraków – KS Posnania Poznań, 05.05.2012, sobota 13:00
AZS-AWF Warszawa – RC Lechia Gdańsk, sobota 13:00     
Budowlani S.A. Łódź – KS Budowlani Lublin, sobota 15:00

Pozostałe mecze VIII rundy I Ligi Rugby:

Ogniwo Sopot – Skra Warszawa, sobota 14:00     
BBRC Łódź – Czarni Pruszcz Gdański, niedziela 14:00RSS sponsorzy

Wojna na Ukrainie 2023 na żywo. Najnowsze informacje - relacja
9 lutego 2023 r. jest 351. dniem wojny. Zełenski składa […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki