Lechia lepsza w pierwszym półfinale

Sobota, 9 czerwca 2012 13:28

Lechia Gdańsk okazała się lepsza w pierwszym meczu półfinałowym. Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni wygrała z Arką Gdynia 34:16 (17:3).

Pierwsze punkty dla „Buldogów” zdobył Dawid Banaszek. Skutecznie wykonany rzut karny pozwolił żółto – niebieskim objąć prowadzenie w sobotnim meczu. Arka próbowała swoich ataków w pierwszej części gry, aby zwiększyć swoją przewagę, ale to gracze Lechii grali skuteczniej zdobywając trzy przyłożenia. Punkty Banaszka były jedyna zdobyczą punktową w pierwszej połowie, ale żółto – niebiescy nie odpuszczali i to oni właśnie lepiej zaczęli drugą część gry.
Rafał Szrejber tuż po wznowieniu gry dał naszej drużynie pierwsze przyłożenie, a Banaszek ponownie celnie kopnął na słupy. Kolejne punkty tego zawodnika naszej drużyny pozwoliły zmniejszyć przewagę graczy z Gdańska tylko do czterech oczek. Najpierw „Szatan” wykorzystał rzut karny, a sześćdziesiątej ósmej minucie zaimponował kibicom zgromadzonym na stadionie przy Górskiego fantastycznym drop-golem. Przejętą piłkę zdołał umieścić między słupami aż z połowy boiska.
Kiedy różnica punktowa była minimalna, a wynik spotkania nadal wydawał się otwarty, Arkowcy nie wykorzystali doskonałej akcji punktowej prowadzonej przy linii bocznej z lewej strony boiska. Rugbiści Lechii natomiast zadali naszym dwa bolesne ciosy. Najpierw Robert Kwiatkowski w siedemdziesiątej trzeciej minucie, a w doliczonym czasie gry Piotr Jurkowski, zdołali umieścić piłkę w naszym polu punktowym.

Arka Gdynia dobrze zaprezentowała się dzisiaj przed publicznością zgromadzoną na Narodowym Stadionie Rugby, ale błędy sprawiły, że to biało – zieloni są bliżej finału ekstraligi. Przed graczami naszej drużyny w przyszłą niedzielę trudne zadanie, aby odwrócić los półfinałowej rywalizacji. Jak wiadomo w sporcie wszystko jest możliwe, a nasza drużyna nie składa broni i zapowiada walkę w meczu rewanżowym.

Maciej Stachura powiedział po meczu:
Lechia była lepszym zespołem i wygrała zasłużenie. Popełniliśmy zbyt wiele błędów, także tych w obronie, za łatwo nam położyli punkty po akcjach ataku. W przekroju całego meczu mieli przewagę w młynie i  to wykorzystali. W drugiej połowie udało nam się dojść na 20:16, w tym momencie mieliśmy doskonałą sytuacje do położenia punktów – dwa na jeden pięć metrów od pola punktowego, ale piłka została wyrzucona w aut. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy tej sytuacji, aby wyjść na prowadzenie, bo wtedy ten mecz mógłby się zupełnie inaczej zakończyć. A tak niewykorzystywane sytuacje się zemściły i pod koniec położyli nam punkty i niestety jest bardzo duża strata do odrobienia.

RC Arka Gdynia – RC Lechia Gdańsk 16:34 (3:17)
sędziowali: Jarowicz, Bedyński, Szostek
widzów: 2200

Punkty Arka: Banaszek 11, Szrejber 5.
Punkty Lechia: Kaszuba 5, Hebda 5, Popławski 9, Kwiatkowski 5, Jurkowski 5, Sajur 5.

Arka: Kwiatkowski Rafał, Wojaczek Jacek, Wilczuk Marcin, Zdunek Arkadiusz, Jasiński Jakub, Raszpunda Kazimierz Lomakin Oleksandr, Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Banaszek Dawid, Motyl Mariusz, Szrejber Rafał, Garkavyi Sergii, Simionkowski Kamil, Kvernadze Sergo oraz Bartkowiak Daniel, Bachurzewski Craig, Skindel Marek, Perzak Karol, Plichta Mateusz, Sirocki Szymon, Podolski Daniel.

Lechia: Witoszyński Rafał, Janiec Grzegorz, Kaszuba Sławomir, Krużycki Michał, Nowak Paweł, Sajur Rafał, Hebda Tomasz, Wojcieszak Rafał, Wilczuk Mariusz, Popławski Dawid, Kwiatkowski Robert, Nowicki Aleksander, Bryce Henry, Płonka Marek, Jurkowski Piotr oraz Pionk Dariusz, Doroszkiewicz Łukasz, Majcher Cyprian, Hedesz Karol, Bukhalo Yuriy, Piszczek Piotr, Wantoch – Rekowski Dariusz.

Składy meczowe w formacie PDF.

7′
3:0 Banaszek
10′ 3:5 Kaszuba
17′ 3:10 Sajur
26′ 3:15 Hebda
  3:17 Popławski

44′
8:17
Szrejber
  10:17
Banaszek
51′ 10:20 Popławski
57′
13:20
Banaszek (drop)
68′
16:20
Banaszek
73′ 16:25 Kwiatkowski
  16:27 Popławski
80+1′ 16:32 Jurkowski
  16:34 Popławski

Prywatne zdjęcia z domu Iwony z Sanatorium Miłości! Mieszkanie Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Jak wygląda dom Iwony? 3.12.2021