arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

BULDOGI RUSZAJĄ DO WALKI

Czwartek, 23 sierpnia 2012 20:40

 
Już tylko trzy dni pozostały do inauguracyjnego meczu Ekstraligi Rugby sezonu 2012/2013. W niedzielę na Narodowym Stadionie Rugby Arkowcy zmierzą się z ekipą z Lublina. Przed nowym sezonem przed naszą drużyną kolejne wyzwania, a celem na pewnie nie jest obrona brązowego medalu, który jest cenny, ale nasi mierzą zdecydowanie wyżej.

Arkowcy swoje przygotowania do nowego sezonu zaczęli w drugiej połowie lipca. Rugbiści naszego klubu trenowali na własnych obiektach, na boisku NSR oraz dodatkowo dwa razy w tygodniu na siłowni. Uzupełnieniem zajęć były turnieje, w których uczestniczyła drużyna.
- Zagraliśmy w mistrzostwach Polski w rugby plażowym oraz w Hodura Cup w Sopocie, gdzie wystawiliśmy dwie drużyny. Te zawody potraktowaliśmy szkoleniowo, jako uzupełnienie i urozmaicenie cyklu przygotowań do rozgrywek. Dodatkowo w ostatni poniedziałek przeprowadziliśmy testy wydolnościowe, które pozwoliły nam sprawdzić w jakiej dyspozycji są gracze Arki. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ wielu z nich poprawiło swoje wyniki życiowe. Okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo dobrze – podsumował Maciej Stachura, trener Arki.
- Chcieliśmy poprawić mankamenty naszej gry, które ujawniły się w poprzednim sezonie. Naszą zmorą był brak koncentracji i wiele niewymuszonych błędów. Chcemy, aby nasze rugby było szybsze, więc pracowaliśmy nad szybkim przemieszczaniem się i szybszym przenoszeniem gry ze strefy do strefy – dodał „Stachu”.

 
 
W oknie transferowym do żółto – niebieskich dołączyło trzech nowych graczy (sylwetki nowych graczy tutaj). Dwóch z nich mieliśmy już okazję oglądać w sparingu z Ogniwem Sopot, rozegranym dwa tygodnie temu.
- Tomek Stępień i Władek Grabowski pokazali się z bardzo dobrej strony w meczu przeciwko sopocianom. Rozumieją taktykę i nasz system gry, świetnie wkomponowali się w zespół. Natomiast Radek Rakowski to młody zawodnik, który spędził z nami mniej czasu, ale bardzo liczymy na niego i pokładamy w nim duże nadzieje. Udany powrót do drużyny po kontuzji zaliczył Wiktor Zaradzki, a do kadry pierwszej drużyny zostało włączonych trzech juniorów: Adrian Hawrysiuk, Paweł Grzenkowicz i Krzysztof Okonek – podsumował zmiany w kadrze szkoleniowiec Arki.      

Nasz najbliższy przeciwnik – Budowlani Lublin na koniec ubiegłego sezonu zajęli szóste miejsce, ale na pewno mają wyższe aspiracje i będą chcieli wywieźć punkty z Gdyni. Mecze z drużyną z Lublina były zawsze trudne, a wynik często pozostawał sprawą otwartą do ostatniego gwizdka.
W kadrze drużyny przyjezdnych w przerwie letniej zaszło kilka zmian. Oprócz Jakuba Jasińskiego, który w czasie rundy wiosennej reprezentował barwy naszego klubu, do drużyny trenera Kozaka dołączyli Ukraińcy: Wołoszyn, Czasowskik, Rosikin i Mokresov.
- Spodziewamy się ciężkiego boju, ponieważ drużyna gości jest dla nas pewną niewiadomą Chcemy wypaść jak najlepiej i od zwycięstwa zacząć nowy sezon – zapewnił trener Maciej Stachura.

Zapraszamy serdecznie na pierwszy mecz w nowym sezonie. Początek w niedzielę o godz. 12:00 na Narodowym Stadionie Rugby przy ul. Górskiego 10. Wstęp wolny! W czasie meczu zapraszamy również do punktu gastronomicznego na stadionie, w którym oprócz pysznych przekąsek do nabycia napoje orzeźwiające.
Natomiast nieobecnych na meczu zapraszamy do śledzenia wyniku na żywo na naszej stronie.

Pozostałe mecze I kolejki Ekstraligi Rugby:
RC Lechia Gdańsk -  MKS Pogoń Siedlce, sobota 15:00
Budowlani S.A. Łódź – AZS-AWF Warszawa, sobota 15:00
KS Posnania Poznań  – RC Orkan Sochaczew, sobota 15:00
RSS sponsorzy

There is a problem with the feeds you entered. Go to our support page and we'll help you diagnose the problem.